top of page

КПТ (Когнітивно-поведінкова терапія) – це психотерапевтический підхід, який поєднує в собі когнітивну (психотерапія, що досліджує та змінює когнітивні процеси та переконання) та поведінкову (психотерапія, що фокусується на поведінці клієнта) терапію. Цей підхід був розроблений у 1960-х роках та швидко набув популярності завдяки своїй ефективності в лікуванні різних психічних порушень.


КПТ базується на припущенні, що наші думки, почуття та поведінка взаємопов'язані. Вона вважає, що наш спосіб мислення може впливати на наші емоції та поведінку, а наша поведінка може змінювати наш спосіб мислення та емоції. КПТ допомагає клієнтам розуміти та змінювати негативні та несприятливі мислення, що можуть спричиняти психічні проблеми.


У КПТ значна увага приділяється роботі над циклом "побачив – поміркував – відчув – зробив". Психотерапевт співпрацює з клієнтом, щоб виявити шкідливі думки та переконання, які впливають на емоції та поведінку, і згодом разом з клієнтом змінює їх на об'єктивніші та позитивніші.


Основна мета КПТ полягає в тому, щоб клієнт змінив шкідливі когнітивні патерни, навчився краще розуміти себе, свої думки та емоції, а також набув навичок управління ними. Вона показує клієнтам, як їхні вподобання, думки та переконання можуть впливати на їхнє самопочуття та як, змінивши свої переконання, вони можуть досягти позитивних змін в житті.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page