top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Копрофобія: страх або огида перед фекаліями

Копрофобія є психічним розладом, який характеризується надмірним страхом або огидою перед фекаліями. Люди, що страждають від копрофобії, можуть відчувати паніку, страх або нудотність при зустрічі зі словом, образом або навіть запахом пов'язаним з відходами.


Цей страх може мати серйозний вплив на життя особи, що страждає від копрофобії. Вона може уникати ситуацій або місць, пов'язаних з фекаліями, таких як туалети, сміттєві баки або публічні місця з великою кількістю людей. Це може призвести до соціальної ізоляції та обмеження різних аспектів життя, включаючи роботу, розваги та міжособисті стосунки.


Причини копрофобії можуть бути різноманітними. Часто вона виникає після негативного досвіду у дитинстві, якщо особа була свідком або потерпіла від неприємного випадку, пов'язаного з фекаліями. Також, страх може бути виникнути через соціальне виховання, де тема екскрементів вважається табу або неприйнятною.


Люди, що страждають від копрофобії, можуть шукати допомогу у медичних фахівців, таких як психолог або психіатр. Зазвичай, лікування включає психотерапію, таку як пізнавально-поведінкова терапія або експозиційну терапію, які допомагають особі змінити свої негативні уявлення та реакції відносно фекалій.


Незважаючи на те, що копрофобія може здатися дивною або незрозумілою для багатьох, важливо розуміти, що це є реальним психічним розладом, який може суттєво впливати на якість життя та благополуччя особи, що страждає. Чутливість та підтримка соціального оточення можуть бути важливими факторами для подолання цього розладу та покращення якості життя таких людей.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page