top of page

Копофобія: страх перевтомитися


Сучасний світ накладає на нас великі вимоги щодо продуктивності і результативності. Багато людей відчувають тривогу і страх перевтомитися, коли намагаються впоратися з тягарем вимог і викликів нашого часу. Однак, у деяких людей ця тривога стає патологічною і виявляється як копофобія - нав'язливий страх перевтомитися. Давайте розберемося, що ж це таке саме копофобія і як можна її лікувати.Копофобія - це нав'язливий страх або тривога, пов'язана з постійним переживанням того, що людина не зможе перемогти життєвий тягар і набрати достатню кількість сил для виконання своїх обов'язків. Люди з копофобією можуть постійно перейматися думками про можливість емоційного, фізичного або когнітивного занепаду внаслідок перевтоми, що викликає тривогу та стрес.


Копофобія може мати різні причини. Вона може бути результатом негативних досвідів у минулому, особливо якщо людина була перевтомлена і відчула негативні наслідки цього стану. Також копофобія може бути симптомом деяких психічних розладів, таких як тривожний розлад чи депресія.


Лікування копофобії зазвичай включає психотерапію та інші методи психологічного підходу. Це можуть бути різні форми психотерапії, включаючи когнітивно-поведінкову терапію, психоаналітичну терапію, арт-терапію та інші. Психотерапевт допоможе людині розробити стратегії впорядкування життя, розподілу часу, розвитку навичок управління стресом та зняття тривоги.


Крім психотерапії, можливо застосування фармакологічного лікування, якщо копофобія пов'язана з супроводжуючими розладами, такими як тривожність або депресія. Але важливо пам'ятати, що медикаментозне лікування має бути призначене та контролюватися лікарем.


Копофобія, як патологічний страх перевтомитися, може суттєво впливати на якість життя та здоров'я людини. Нав'язлива тривога та стрес можуть поглинути багато енергії і заважати повноцінному функціонуванню. Однак, за допомогою психотерапії та інших методів під керівництвом спеціалістів цей страх можна подолати. Ключовими в цьому процесі є розуміння особи та розробка стратегій, що допоможуть подолати тривогу, розвивати навички керування стресом та зберегти енергію для досягнення балансу і гармонії у житті.

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"