top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Когнітивні упередження: Відхилення у бік позитивного результату


Усі ми маємо тенденцію ставити впевненість у позитивний результат. Це природне явище, яке має назву "Відхилення у бік позитивного результату". Психологи описують його як когнітивне упередження, коли ми постійно переоцінюємо ймовірність хороших речей та ігноруємо негативні можливості.Когнітивні упередження є необхідною частиною нашої життєвої стратегії. Вони допомагають нам брати рішення та вирішувати проблеми швидко, що є надзвичайно важливим у сучасному світі. Однак, коли ці упередження стають перебільшеними, вони можуть призвести до некоректних оцінок і нашої поведінки.


Одним з найбільш відомих типів когнітивного упередження є "Відхилення у бік позитивного результату". Це коли ми постійно віримо, що ситуація завершиться краще, ніж насправді можливо. На практиці, ми можемо перевищувати свої очікування та ігнорувати можливі негативні наслідки. Наприклад, можливо варто залучити приклад випадку, коли людина приходить на співбесіду на роботу та переконана, що отримає працю без проблем, ігноруючи інші кандидатури та можливість відмови.


Причини відхилення у бік позитивного результату можуть бути різними. Одна з них - емоційний стан та оптимістичний настрій. Коли ми перебуваємо у хорошому настрої, ми будемо більш схильні переоцінювати позитивні можливості та ігнорувати ризики. Іншою причиною може бути небажання замислюватися над негативними сценаріями або манія величі, коли ми переконані, що все буде саме так, як ми хочемо.


Наслідки цього упередження можуть бути серйозними. Вірити уламки, що все завжди станеться добре, може призвести до нерозумних фінансових рішень, неправильного оцінювання ризиків в політиці або навіть до проблем в особистих стосунках.Відхилення у бік позитивного результату є одним з когнітивних упереджень, яке природно для багатьох людей. Проте, воно може призводити до некоректних оцінок та ризиків. Розуміння цього упередження може допомогти нам бути об'єктивними у наших оцінках та прийнятті рішень.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page