top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Когнітивні спотворення: Ухил у бік пошуку інформаціїУ нашому сучасному світі доступ до необмеженої кількості інформації є легкою справою завдяки розвитку технологій. Однак, поряд з безліччю корисних даних і фактів, пошук інформації може стати джерелом когнітивних спотворень, які впливають на наше сприйняття та прийняття рішень. Один з таких спотворень - ухил у бік пошуку інформації. Це тенденція шукати додаткову інформацію, навіть тоді, коли вона може не мати значення для наших дій чи результатів.


Основна частина:


Ухил у бік пошуку інформації є результатом нашої нестабільної природи та потреби в останніх доказах ізбіркового характеру. Люди природним чином відчувають необхідність підкріпити свої думки та впевненість у своїх рішеннях, тому вони шукають відомості, які підтверджують їхні переконання. Це може призводити до ігнорування або минування інших важливих фактів та даних, які можуть суперечити їхнім уявленням.


Ухил у бік пошуку інформації також може бути спричинений надмірною обробкою інформації. Від початку інтернету ми сталкиваємося з безмежним обсягом даних. Це призводить до перенасичення і недостатньої обробки інформації, що в свою чергу впливає на нашу здатність приймати об'єктивні рішення. Завалений поток інформації, яку треба переглянути, може привести до небажаного відкладання прийняття рішення чи неправильного оцінювання доступної інформації.


Наслідки ухилу у бік пошуку інформації також можуть виявитися на рівні суспільства. Колективне сприйняття, наведене впевненостями окремих осіб, може призвести до поширення помилкової інформації та спотворення общуючих думок. Це може мати негативний вплив на процес прийняття рішень в групі та призводити до неефективності та конфліктів.Ухил у бік пошуку інформації є когнітивним спотворенням, яке впливає на нашу спроможність приймати об'єктивні рішення. Розуміння цього спотворення допомагає нам зрозуміти, як можемо його подолати. Наприклад, ми можемо усвідомити свої власні упередження та активно шукати і аналізувати інформацію, що суперечить нашим переконанням. Також важливо вибирати авторитетні джерела інформації та розвивати критичне мислення. Це допоможе нам зробити кращі рішення та підвищити нашу здатність адаптуватися до постійних змін у світі інформації.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page