top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Когнітивні спотворення: Перевага нульового ризику

Когнітивні спотворення - це неправильні способи, якими ми сприймаємо інформацію, інтерпретуємо події та робимо висновки. Ці спотворення можуть виникати через різні причини, включаючи наші особистість, досвід, емоції та культурні впливи. Одним з таких когнітивних спотворень є перевага нульового ризику.


Перевага нульового ризику відбувається, коли ми даємо перевагу ситуації, в якій існує контрольований ризик, навіть якщо ця ситуація потенційно може бути шкідливою. Це означає, що ми віддаємо перевагу ситуації, яка може призвести до незначного, але контрольованого ризику, замість ситуації, в якій у нас є більше контролю, але потенційно більше ризику через переоцінку наших можливостей контролю.


Часто люди відчувають впевненість у повному контролі над ситуацією, хоча насправді вони не мають повного контролю. Наприклад, люди можуть вважати, що ношення захисного обладнання або дотримання певних правил знижує ризик участі в небезпечних діях, таких як катання на лижах або катання на велосипеді. Однак, навіть при дотриманні цих правил, ризик не зникає повністю.


Це когнітивне спотворення може мати негативні наслідки, оскільки люди можуть занадто впевнено розраховувати на свій контроль над ситуацією, і це може призвести до ухилення від обережності і винесення необґрунтованих рішень. Також, перевага нульового ризику може пригнічувати наші можливості, оскільки ми можемо уникати ситуацій, які можуть бути корисними або збагачуючими для нашого життя.


Для преодолення цього когнітивного спотворення важливо розуміти, що повний контроль над ситуацією нереальний, і ризик існує незалежно від наших дій. Важливо бути обережними і усвідомлювати можливі ризики, але не дозволяти їм повністю визначати наше рішення. Також, розуміння нашої власної поведінки та мотивацій може допомогти нам бути об'єктивнішими при оцінці ризиків.


Перевага нульового ризику - це лише одне з багатьох когнітивних спотворень, які можуть впливати на наш спосіб мислення і прийняття рішень. Розуміння цих спотворень допомагає нам бути свідомими та об'єктивними в своїх діях і рішеннях.

コメント


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page