top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Когнітивне упередження: Потреба у завершенні та перевага цілісних предметів


У нашому розумінні світу навколо нас є здатність створювати упередження - суб'єктивні оцінки та переконання, які можуть впливати на наше сприйняття та розуміння об'єктивної реальності. Одним з таких упереджень є когнітивне упередження, яке проявляється у потребі у завершенні та перевазі цілісних предметів.Когнітивне упередження - це тенденція шукати чітку структуру та завершеність в інформації, що отримуємо. Це означає, що ми намагаємося організовувати світ навколо нас у логічні розуміні схеми та шаблони. Потреба у завершенні виникає через наші вроджені бажання зрозуміти все, що нас оточує. Ми керуємося психологічною необхідністю підтвердити наші уявлення та міркування.


Одним із проявів потреби у завершенні є перевага цілісних предметів. Ми надаємо перевагу інформації, яка має чітку структуру та виражену цілісність, оскільки це допомагає нам зменшити почуття сумнівів та невпевненості. Такі предмети чи ситуації надаються нам як готові пазлики, де всі частини поєднуються та дають ясне уявлення про зміст.


Соціальний тиск також може посилити джерело помилок, пов'язаних з когнітивним упередженням. Наприклад, коли ми знаходимось у суспільному середовищі, де визнано певне правило або стереотип, ми можемо піддаватися впливу цих очікувань та виключити всю іншу інформацію, що суперечить потребі у завершенні. Це може призводити до заниження нашого критичного мислення та об'єктивного аналізу.Когнітивне упередження, виражене у потребі у завершенні та перевазі цілісних предметів, відображає наші психологічні потреби підтвердити наше розуміння світу та зменшити почуття сумніву та невпевненості. Важливо розуміти, що таке упередження може фальсифікувати наше сприйняття реальності та вплинути на прийняття рішень. Усвідомлення власних упереджень та постійне прагнення до аналізу та розуміння наших сприйняття можуть допомогти нам бути більш об'єктивними та критичними у своїх міркуваннях.

コメント


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page