top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Когнітивне спотворення - затягування (прокрастинація)

Когнітивне спотворення - затягування, також відоме як прокрастинація, є однією з найпоширеніших проблем, з якими зіштовхується багато людей у своєму повсякденному житті. Воно виявляється у систематичному невиправданому відкладанні того, що потребує нашої уваги та дії. Чи щойно це стосується домашніх справ, навчання або проектів на роботі, затягування може мати серйозні наслідки для нашої продуктивності та самооцінки.


Одним з ключових аспектів затягування є відчуття втрати мотивації та нездатності досягти поставленої мети. Люди, які страждають від цього когнітивного спотворення, часто відчувають тривогу та стрес, намагаючись впоратися з почуттям провини та поганим самопочуттям. І хоча початково затягування може видаватися незначним, з часом це стає циклом, що затягує нас ще більше у безкінечний коло відкладань.


Що ж викликає це спотворення у нашому мисленні? Є кілька чинників, які можуть зробити нас вразливими до затягування. Низька самодисципліна та недостатня організація часто спонукають нас відкладати непотрібні справи перед тим, як взятися за діло. Також, ідея про те, що ми можемо приступити до завдання пізніше, може створити у нас відчуття невпевненості, особливо якщо завдання здається нам важким або неприємним.


Щоб подолати це когнітивне спотворення, необхідно прийняти кілька кроків. Перш за все, важливо зрозуміти, що затягування є негативним патерном поведінки, який можна змінити. Посвідомлення про це допоможе нам стати свідомими про наші дії і дозволить нам замінити їх на більш продуктивні.


Наступним кроком буде розуміння кореневої причини затягування у нашому власному випадку. Чи є це страх неуспіху або перфекціонізм? Можливо, нам потрібно більше мотивації або більш ясна мета? Звернувшись до нашого внутрішнього "чому", ми зможемо знайти способи подолати ці перешкоди та зробити наші дії більш ефективними.


Нарешті, важливо залучити добре встановлені стратегії та активність, щоб певним чином контролювати наше спотворення. Встановлення конкретних термінів та нагадувань, розвиток розкладу дій, використання технік пріоритетів - це лише деякі способи боротьби зі звичкою відкладати непотрібні справи. Можливо, нам допоможуть також ділитися нашими метами з друзями або знайти аккаунтабільного партнера, щоб тримати одне одного відповідальними.


Затягування може бути важким проблемою, але навчившись розуміти цей патерн та застосовувати відповідні стратегії, ми можемо почати рухатися вперед і досягати поставлених цілей. Відкладення може бути просто шкідливою звичкою, але ми маємо потенціал змінити це та стати більш продуктивною версією самих себе. Знання та розуміння - це перші кроки до перемоги над затягуванням.

Kommentare


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page