top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Когнітивна ілюзія поділу: чому ми не можемо бути ефективними виконуючи багато справ одночасно


У сучасному світі, де ми завжди зайняті різними справами і стрімко рухаємось вперед, може справлятись враження, що ми здатні виконувати кілька завдань одночасно. Чи не так? Проте, навіть якщо ми відчуваємо себе вправними в мультизадачності, насправді це лише ілюзія, яку психологи називають когнітивною ілюзією поділу.


Когнітивна ілюзія поділу пояснює, чому нам важко бути ефективними при виконанні кількох задач одночасно. Можливо, ви думаєте, що ви добре функціонуєте, переключаючись між різними завданнями, але насправді мозок не здатний зосередитись на кількох справах одночасно.


Наш мозок працює таким чином, що він здатний фокусуватись тільки на одному завданні одночасно. Хоча ми можемо бути гнучкими та швидко переходити від одного завдання до іншого, насправді ми розподіляємо свою увагу між ними, роблячи кожне завдання менш ефективним.


Навіть якщо ми вважаємо, що ми можемо робити кілька речей одночасно, насправді наш мозок переключається з одного завдання на інше, зникаючи від моменту до моменту. Цей постійний перехід може сповільнити нашу продуктивність і вплинути на якість виконуваних завдань.


Крім того, коли ми спробуємо розділити свою увагу між двома або більше різними завданнями, ми можемо страждати від "переключування контексту". Це означає, що кожне завдання вимагає від нас переходу від одного контексту до іншого, що є енергозатратним процесом.


Також, психологічні дослідження показали, що ми схильні до більше помилок, коли намагаємося виконувати багато завдань одночасно. Під цим ракурсом, мультизадачність може зменшити нашу здатність зосередитися та призвести до появи помилкових дій.


Очевидним рішенням для уникнення когнітивної ілюзії поділу є фокусування на одній справі в один час. Зосереджуючись на одному завданні, ми можемо вести його до кінця та досягати кращих результатів. Також, важливо призначати пріоритети для забезпечення продуктивності та якості виконання задач.


Заняття простими речима, такими як медитація, можуть також допомогти покращити нашу здатність зосередитися та концентруватися, зменшуючи відволікаючі фактори та поліпшуючи нашу пам'ять.


Усвідомлення та визнання когнітивної ілюзії поділу допомагає уникнути перенавантаження мозку та досягти кращих результатів у своїй роботі і житті взагалі. Не віддавайтеся ілюзії мультизадачності – зосереджуйтеся на одному, ефективному завданні, і ви побачите результати.

コメント


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page