top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Кейрофобія: страх порізати клієнта під час гоління в перукарні

Страх - це нормальна і природна реакція на небезпеку або потенційну шкоду. Однак, іноді страх може приймати неочікувані форми і викликати тривогу або незручність в певних ситуаціях. Одна з таких несподіваних фобій - кейрофобія, яка проявляється у страху порізати клієнта під час гоління в перукарні.


Кейрофобія, також відома як каламутниця або шукання смерті, є специфічною фобією, пов'язаною з нездатністю або страхом голити інших людей. Люди з кейрофобією можуть відчувати інтенсивний стрес, тривогу і навіть паніку перед проведенням гоління. Цей страх може бути настільки сильним, що перукарі, які страждають від кейрофобії, навіть ухиляються від здійснення гоління і уникати таких процедур.


Причини кейрофобії можуть бути різними. У деяких випадках це може бути пов'язано з травмою або негативним досвідом, пов'язаним з голінням. Наприклад, людина може бути свідком нещасного випадку або була свідком поранення під час гоління. Це може створити посильний вплив на психіку та спричинити розвиток кейрофобії.


Крім того, кейрофобія може мати коріння в страху перед пораненням іншої людини. Індивідууми з цією фобією можуть переживати надмірну тривогу перед можливими наслідками недбалості або помилок під час гоління, такими як порізи, поранення або дискомфорт клієнта. Цей страх може бути настільки сильним, що перешкоджає проведенню процедури гоління.


Люди, що страждають від кейрофобії, можуть досвіджувати ряд симптомів під час спроби здійснити гоління. Це може включати пітливість, сухість уст, підвищений пульс, дихальні проблеми, пастушиний стан, депресію та навіть панічний напад. Ці симптоми можуть бути дуже неприємними і заважати професійній діяльності перукарів.


Для людей, які страждають від кейрофобії, важливо знати, що це нормальна реакція і що їх страхи можуть бути подолані. Лікування кейрофобії може включати психотерапію, яка допоможе виявити корінні причини фобії і знайти способи змінити негативні уявлення і поведінку.


Якщо ви перукар або власник перукарні, який стикається з клієнтами, що мають кейрофобію, надайте їм спокій і розуміння. Важливо виявити емпатію і зрозуміти їх страхи. Розмова з клієнтом і дотримання їхніх вказівок можуть допомогти знизити їх тривогу і забезпечити комфортну процедуру гоління.


Кейрофобія - це серйозне страхове розлад, який може впливати на якість життя і роботу перукарів. Розуміння цієї фобії і надання підтримки можуть допомогти перукарям і клієнтам перебороти страх і створити приємну атмосферу в перукарні.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page