top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

💫 Звідки з’являються бажання, або чому важливо дослухатись до себе💬 На сесіях я часто запитую клієнта про почуття, що виникають в процесі розповіді власної історії, запитань або при висновків, що народжуються. Іншим поширеним питанням, на яке іноді складно знайти відповідь клієнту, є питання, чого він бажає, бажає прямо зараз.


Деякі тези про емоції та бажання та їхні ролі в нашому житті:


потреби є рушійною силою розвитку, мотивом діяльності.

емоції є маркером виявлення власних потреб та маркером їх задоволення.

потреби визначаються як стан незадоволення (дисбалансу), а задоволення потреб – є стан балансу, який є короткочасним та постійно порушується під впливом чисельних чинників, зовнішніх та внутрішніх. Ми постійно боремося з дисбалансом, задовольняючи потреби, досягаючи стану балансу і знову порушуючи його.

стан рівноваги постійно руйнується під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів і в теж саме час, навчає нас насолоджуватися моментом перебування в балансі.

у кожній потреби є крапка фрустрації – межа, при якій можна обійтися без даної потреби.

потреби постійно зростають, зростають кількісно та якісно.

існує ієрархія та класифікація потреб.

не буває хороших або плохих емоцій. Завжди за емоціями та так, як вони виражаються стоять наші потреби.

можна говорити про механізм виникнення бажань як про відгук на потреби. Виходячи зі знання - хто я, чого я хочу формуються бажання і формується мета та дії.

здійснення бажання пов'язане із задоволенням, дискомфорт зникає і настає точка балансу.

одне й теж бажання в різних людей може задовольняти різні потреби. Може бути багато бажань, але кожне з бажань може бути пов'язано однією потребою.

неможливо задовольнити всі бажання одночасно. Важливо вміти витримувати незадоволення потреби до моменту більш оптимального способу чи часу її задоволення.

важливо, щоб бажання відповідали потребі. Якщо бажання не відповідає потребі, тоді задоволення не настає, дисбаланс не зменшується.


🙏 Тобто, якщо людина добре знає себе і свої потреби (а для цього необхідно бути чутливим до себе і розпізнавати свої емоції як індикатори потреб), вона формує бажання, спрямовані на задоволення цих потреб. Якщо людина не знає себе, не відчуває своїх почуттів, не розуміє потреб, формуючи бажання «як у інших», під впливом зовнішнього середовища (наприклад, реклами), ризикує прожити своє життя в незадоволеності. В терапії клієнт розвиває здатність усвідомлювати, називати емоції, розпізнавати свої потреби, говорити про них іншім, та знаходити шляхи задоволення своїх потреб.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”