top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Збуджена реальність: розкриваючи ознаки гіперактивного розладу


Гіперактивний розлад (ГАР) є однією з найбільш поширених неврологічних розладів у дітей та дорослих.


Його характеризують ексцесивна рухливість, відволіканість та імпульсивність. У даній статті ми розглянемо основні ознаки ГАР та наголосимо на необхідності своєчасної діагностики та лікування цього розладу.


Ознаки Гіперактивного Розладу:


1. Неутриманість та рухливість: Одні з основних ознак ГАР - це надмірна активність та нестатність утримання рухів. Діти та дорослі з ГАР постійно рухаються, сидять непостійно, виїдають нохті та демонструють рестлесснес, що може стати причиною труднощів у навчанні та виконанні простих завдань.


2. Відволіканість: Іншою ознакою ГАР є нездатність зосередитися на певній діяльності або завданні на тривалий період часу. Люди з ГАР легко втрачають увагу, легкодумні та часто роблять надмірні помилки у рішеннях. Це особливо помітно у навчанні, де діти з ГАР можуть зазнавати труднощів у сприйнятті та організації матеріалу.


3. Імпульсивність: Люди з ГАР мають тенденцію проявляти імпульсивність у своїх діях та рішеннях без достатньої передумови. Вони можуть промовляти перед тим, як подумати, виїжджати на шлях або ризикувати у небезпечних ситуаціях. Це може мати негативний вплив на сімейні та соціальні відносини цих осіб.


4. Нездатність до виконання завдань: Люди з ГАР часто мають труднощі з організацією та завершенням завдань. Вони можуть швидко втомлюватися та втрачати зацікавленість у довготривалих проектах або рутинних справах. Це може призвести до низької продуктивності та зниження самооцінки.


5. Часті збочення у сні: Багато людей з ГАР стикаються з проблемами у сні, включаючи тривогу, неврози та безсоння. Їхній розум завжди працює на повну потужність, що робить їх важкими для заспокоєння, відпочинку та відновлення сил.


Гіперактивний розлад є серйозним станом, який може суттєво вплинути на якість життя людей, що стикаються з ним. Вчасна діагностика та лікування можуть забезпечити покращення симптомів та покращення свідомості про ГАР.


Якщо ви чи ваші близькі маєте ознаки, описані вище, рекомендується звернутися до кваліфікованого медичного спеціаліста для отримання діагнозу та індивідуального плану лікування.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page