top of page

Захистний розлад особистості це

Захистний розлад особистості це захворювання психічного характеру, яке характеризується неадекватною реакцією особистості на стресові ситуації. Цей термін використовується в психології для опису відповідей особистості, спрямованих на захист від негативних інтро- або екстропсихічних впливів та загроз, що можуть виникнути у внутрішньому або зовнішньому середовищі.


Захистний розлад особистості може проявлятись у формі різних симптомів, таких як відмова від реальності, перестановка фактів, розподіл психотравми на інші людей або об’єкти, занурення у світ фантазій та багато інших.


Особи, які страждають на захистний розлад особистості, можуть демонструвати такі ознаки, як низька самооцінка, руйнівна поведінка, нервово-психічна нестабільність, протиріччя інтересів, обмеження вмінь управляти емоціями, склонність до наркотиків та алкоголю, агресивне або пасивне ставлення до інших, та інші.


Лікування захистного розладу особистості зазвичай включає комбінацію психотерапевтичних підходів, таких як психодинамічна терапія, поглиблена психотерапія, психоаналіз, розумова поведінкова терапія і групова терапія. Професійні психологи і психотерапевти відіграють важливу роль у діагностиці та лікуванні захистного розладу особистості, сприяючи змінам в мисленні, поведінці та емоційній сфері індивіда.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"