top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Захисні механізми психіки це


Захисні механізми психіки є несвідомими психологічними методами, які використовуються для зменшення занепокоєння та захисту від неприйнятних або потенційно шкідливих подразників. Ці механізми допомагають психіці зберігати психологічну і емоційну рівновагу у випадках, коли стикається зі стресом, тривогами або травматичними ситуаціями.


Основна функція захисних механізмів психіки полягає в тому, щоб зменшити свідому усвідомленість неприйнятих або болючих думок, емоцій та спогадів, а також знизити їх вплив на особистість. Це допомагає зберегти психічне здоров'я та збалансованість.


Ось кілька захисних механізмів психіки, які часто використовуються:


1. **Заперечення**: Цей механізм дозволяє ігнорувати або заперечувати негативну інформацію. Людина може ухилятися від реальності, щоб захистити себе від небажаної правди або негативних емоцій.


2. **Витіснення**: Витіснення передбачає приховування негативних або болючих спогадів, думок або почуттів зі свідомого рівня. Це може стати способом захисту від небажаних спогадів або травматичних подій.


3. **Проекція**: Цей механізм полягає в присвоєнні власних неприйнятих думок, почуттів або бажань іншим людям. Людина може проектувати свої негативні аспекти на інших, щоб уникнути усвідомлення та прийняття їх в себе.


4. **Раціоналізація**: Цей механізм дозволяє знайти прийнятні пояснення або виправдання для негативних дій, думок або почуттів. Людина може раціоналізувати свої вчинки, щоб знизити почуття провини або невпевненості.


5. **Сублімація**: Сублімація передбачає перенесення негативних або неприйнятих емоцій або потреб на соціально прийнятні і конструктивні дії або заняття. Це варіант конструктивного вираження енергії та уникнення деструктивних наслідків.


Ці захисні механізми психіки можуть бути корисними в короткостроковій перспективі, але не варто зловживати ними. Важливо пам'ятати, що розуміння та робота зі своїми емоціями та травматичними досвідами є кращим підходом для збереження психічного здоров'я на довгострокову перспективу. Психотерапія та підтримка фахівців можуть бути корисними у цьому процесі.


Зрозуміння захисних механізмів психіки може допомогти людям краще розуміти себе та інших, а також знаходити способи ефективного вирішення внутрішніх конфліктів. Використовуючи свідомість та розвиток емоційної інтелігентності, ми маємо можливість стати більш свідомими та зрілими управляти своїм психічним станом.

Теги:

Comentarii


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page