top of page

«Заторможення, Симптоми, Страхи» Фрейда це

«Заторможення, Симптоми, Страхи» Фрейда, це популярна тема в психології і заслуговує на увагу. Заторможення - одна з ключових концепцій в психоаналізі, яку розробив знаменитий австрійський психоаналітик Зигмунд Фрейд. В цій статті ми розглянемо поняття заторможення, його симптоми і вплив на формування страхів у людини.


Заторможення (англ. repression) - це механізм захисту психіки, який використовується для того, щоб приховати або прибрати з свідомості ті емоції, спогади або бажання, які викликають дискомфорт або тривогу. Уявімо ситуацію, коли людина постраждала від травматичного досвіду, наприклад, аварії. Заторможення може допомогти їй позбутися від неприємних спогадів та емоцій, щоб зберегти психологічний комфорт.


Проте, заторможення може мати й негативні наслідки. Приховування травматичних спогадів може призвести до нав'язливих снів, емоційної нестабільності та тривожних розладів. Це може бути особливо шкідливо для довгострокового психічного здоров'я людини.


Одним із проявів заторможення є симптоми. Людина може почувати себе некомфортно, не пояснюючи це собі причиною. Симптоми можуть бути фізичними (біль у животі, головні болі) або психологічними (депресія, тривога). Це виявляється через нездатність розкрити свої справжні почуття та бажання, або негативні наслідки, які виникають під впливом заторможення.


Заторможення може також позначитися на формуванні страхів. Уявляємо, що дитина свідомо приховує свої страхи перед темнотою або монстрів. Заторможуванням, страх вичерпується і пов'язані з ним емоції, і дитина має можливість легше зосередитися та розфокусуватися на інших справах. Заторможення впливає на формування страхів у дитинстві і може впливати на них і в подальшому житті.


Нарешті, варто зауважити, що заторможення є розглянутою Фрейдом концепцією, існує багато інших теорій, які пояснюють психічні процеси. Інші психологічні школи, такі як позитивістська психологія або психологія когнітивних процесів, також пропонують свої власні концепції і пояснення психічних явищ.


Фрейдівська концепція заторможення, його симптоми і вплив на страхи є цікавими темами для подальшого вивчення і дослідження в психології. Розуміння механізмів заторможення може допомогти нам краще зрозуміти психологічні процеси та забезпечити наш власний психічний комфорт.


Ми надіємося, що ця стаття була корисною і підтримала ваш інтерес до теми заторможення, його симптомів і впливу на формування страхів у нашому житті.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"