top of page

Закон про замикання визначається як тенденція нашого мозку до автоматичного закриття недостачаючих частин зображення чи образу, щоб утворити більш цілісну, замкнену форму. Коли ми спостерігаємо незавершені або часткові образи, наш мозок намагається доповнити пропущені деталі таким чином, щоб утворити чіткий, зрозумілий зразок.


Цей закон можна побачити в багатьох аспектах нашого повсякденного життя. Наприклад, коли ми спостерігаємо малюнок з незавершеними контурами, ми миттєво розпізнаємо його як відповідний об'єкт, навіть якщо деякі його частини відсутні. Це може також застосовуватися до фігур на зображеннях, де ми зігнемо лінії у нашому сприйнятті, щоб утворити замкнуті форми.


Закон замикання має значний вплив на наше мислення і творчість. Він сприяє здатності швидко розпізнавати образи та форми, що допомагає нам орієнтуватися в світі і розуміти нові ситуації.


У психотерапії, гештальтпсихологія та закон про замикання можуть використовуватися для розуміння взаємини між клієнтом та терапевтом. Допомагаючи клієнтам "замикати" емоційні пазли та виявляти сенс у незавершених думках, можна досягти більшого розуміння себе та здійснити позитивні зміни.


Таким чином, закон про замикання є важливою складовою гештальтпсихології, яка допомагає нам краще розуміти, як ми взаємодіємо зі світом та формуємо наше сприйняття. Використання цього закону в психотерапії та повсякденному житті може допомогти нам збагнути наші емоції та дослідити нові горизонти розуміння себе та інших.


Дивиться також

Теги:

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"