top of page

Ефект першого враження

Ефект першого враження – це термін, який використовується для опису тенденції людей формувати думку про когось або щось після дуже короткого контакту.


Це може бути на основі зовнішніх характеристик, таких як зовнішній вигляд, одяг або голос, або на основі поведінки, таких як манера розмови або жести. Ефект першого враження може бути дуже сильним і може впливати на подальшу взаємодію між людьми.


Ефект першого враження часто виникає через когнітивні ілюзії. Когнітивні ілюзії – це помилки в мисленні, які виникають через спосіб, яким наш мозок обробляє інформацію. Одна з найбільш поширених когнітивних ілюзій, яка сприяє ефекту першого враження, називається підтвердженням. Підтвердження – це тенденція людей звертати увагу на інформацію, яка підтверджує їхні існуючі переконання, і ігнорувати інформацію, яка їх спростовує. Це означає, що якщо ми маємо позитивне ставлення до когось, ми, швидше за все, звернемо увагу на їхні позитивні якості, і навпаки.


Ще одна когнітивна ілюзія, яка сприяє ефекту першого враження, називається ілюзією значимості. Ілюзія значимості – це тенденція людей переоцінювати важливість першої інформації, яку вони отримують про когось або щось. Це означає, що якщо ми маємо негативний досвід з кимось, ми, швидше за все, будемо пам’ятати про цей досвід і використовувати його для формування свого ставлення до цієї людини в майбутньому.


Ефект першого враження може мати значний вплив на наше життя. Він може впливати на те, як ми сприйнятливі до інших, на те, як ми ведемо себе в соціальних ситуаціях, і навіть на те, як ми приймаємо рішення.


Ось кілька порад, як уникнути впливу ефекту першого враження:

  • Дайте людям шанс вразити вас. Не формуйте думку про когось після дуже короткого контакту.

  • Будьте уважними до своїх власних когнітивних ілюзій. Пам’ятайте, що ви можете переоцінювати важливість першої інформації, яку отримуєте про когось.

  • Будьте відкритими до зміни свого ставлення. Якщо ви маєте негативне ставлення до когось, дайте їм шанс змінити вашу думку.


Ефект першого враження – це потужний феномен, але важливо пам’ятати, що це не завжди точний. Дайте людям шанс вразити вас і будьте відкритими до зміни свого ставлення.

コメント


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page