top of page

Еротоманія – це розлад, який характеризується нав'язливими переконаннями у тому, що інша особа закохана в пацієнта, незважаючи на відсутність доказів цього закохання. Цей термін походить від грецького слова "эрот" (ерот, кохання) та "манія" (помічення, схильність). Еротоманія також називається Синдромом Клейнена або Розладом пристрасті.


Основні ознаки еротоманії


1. Нав'язливі переконання: Людина з еротоманією нерідко вірить, що певна особа (часто вищого соціального статусу чи знаменитість) втілює в собі закоханість у неї, незважаючи на відсутність об'єктивних доказів цього.


2. Недостатність доказів: Пацієнт може ігнорувати відсутність будь-яких підтверджень закоханості обраної особи та намагатися знайти та тлумачити найдрібніші події чи жести як прояви її пристрасті.


3. Невідповідність реальності: Це переконання в нереальний романтичний сценарій може бути вкрай несправедливим, оскільки не має об'єктивних підстав у реальності.


4. Неспроможність приймати критику: Людина з еротоманією може відхиляти будь-які спроби спростування її переконань, уважаючи їх за намагання завдати болю.


5. Страх втрати коханої особи: Пацієнти з еротоманією можуть переживати страх перед тим, що, виявивши невідповідність своїх переконань реальності, вони можуть втратити кохану особу.


Еротоманія необхідно відрізняти від нормальної симпатії та взаємного інтересу. Цей розлад є психічним станом, який потребує докладної оцінки та психотерапевтичного втручання.


Еротоманія є складним психічним розладом, що впливає на сприйняття реальності та взаємодії з іншими людьми. Важливо розрізняти цей розлад від нормальних взаємин та прагнути до правильної діагностики та лікування. При виявленні ознак еротоманії важливо звернутися до кваліфікованого психолога чи психотерапевта для надання необхідної допомоги та підтримки.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page