top of page

Ергофобія: Боязнь працювати, робити будь-які діїУ сучасному світі, де кожен з нас постійно зайнятий різними справами, може здатися незрозумілим, що існує людина, яка боїться працювати чи робити будь-які дії. Однак, існують люди, які страждають від фобії, відомої як ергофобія.


Ергофобія (від грецького "ergo" - праця і "phobia" - боязнь) - це психічний розлад, пов'язаний з нездатністю або боязнню виконувати будь-які дії або працювати. Люди, які страждають від ергофобії, можуть відчувати тривогу, паніку або навіть фізичні симптоми, коли співлежачі або ситуація вимагають від них зробити щось.


Симптоми ергофобії можуть бути наступними:


1. Тривога або паніка. Люди з ергофобією можуть почувати нестримну тривогу або паніку перед початком роботи або виконанням будь-яких дій. Їм може здатися, що вони не зможуть впоратися з завданням або прикреслювати свою непродуктивність.


2. Уникнення ситуацій, пов'язаних з працею. Люди, які страждають від ергофобії, можуть уникати будь-яких ситуацій, пов'язаних з працею. Вони можуть ухилятися від відповідальних завдань, уникаючи тим самим можливого провалу або критики.


3. Фізичні симптоми. Ергофобія може супроводжуватися фізичними симптомами, такими як серцебиття, пітливість, запаморочення, дихальні проблеми або нудота. Ці симптоми можуть з'являтися перед початком роботи або виконанням будь-яких дій.


Причини ергофобії можуть бути дуже різноманітними. Часто ця фобія пов'язана з психологічними або емоційними травмами, такими як негативні досвіди на роботі або стан людини, коли їй необхідно було виконувати важку роботу протягом тривалого періоду часу. Також ергофобія може мати генетичну складову, коли деякі люди народжуються з підвищеною схильністю до цієї фобії.


Якщо ви впізнали себе або когось з вашого оточення у симптомах ергофобії, важливо звернутися до фахівця, який може допомогти управляти цим розладом.

Лікування може включати терапію, таку як психотерапія або когнітивно-поведінкова терапія, яка допомагає знизити паніку та тривогу перед роботою. Також можуть призначатися ліки для контролю симптомів.


Важливо зрозуміти, що ергофобія є реальним розладом, який може значно впливати на якість життя людини. Незалежно від того, чи страждаєте ви самі, чи спостерігаєте такі симптоми у когось іншого, варто шукати допомогу та підтримку, щоб зробити перші кроки у подоланні цієї фобії.


Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"