top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Ергазіофобія: Страх перед оперативним втручанням у лікарів-хірургів


Операції та хірургічні процедури можуть викликати тривожність та страх у багатьох людей. Проте існує група людей, у яких цей страх досягає небезпечних рівнів, що впливає на їх здоров'я та якість життя. Цей страх називається ергазіофобією.


Ергазіофобія є типом фобії, який відноситься до тривожних розладів. Вона характеризується надмірним страхом перед операціями та оперативним втручанням у лікарів-хірургів. Люди, що страждають від цього розладу, можуть відчувати інтенсивний страх, паралізуючу тривогу та паніку на думку про хірургічний процес.


Причини ергазіофобії можуть бути різноманітні. Деякі люди можуть мати негативний досвід або травматичні враження, пов'язані з попередніми операціями або лікарським втручанням. Інші можуть бути стурбовані можливими ризиками, ускладненнями або непередбачуваними наслідками. Також, ергазіофобію можуть викликати історії або фільми про операції, які посилюють страх та тривогу.


Люди, що страждають від ергазіофобії, можуть мати ряд фізичних та емоційних симптомів, коли мова йде про операції. Фізичні симптоми можуть включати прискорений пульс, пітливість, запаморочення, тривожність та нудоту. Емоційні симптоми включають непокій, страх, паніку та небажання стикатися зі ситуацією.


Отримання допомоги від професійного психолога або психотерапевта є ключовим кроком у лікуванні ергазіофобії. Терапевти можуть використовувати різні методики, включаючи когнітивно-поведінкову терапію (КПТ), що допомагає пацієнтам змінити свої страхи та переконання. Також можуть використовуватися техніки візуалізації, глибокого дихання та розслаблення для зменшення тривожності.


Поміж інших методів лікування, може бути використана і групова терапія, де пацієнти з ергазіофобією спілкуються один з одним та діляться своїми досвідами. Це дає можливість зрозуміти, що вони не єдині, хто відчуває страх перед хірургічним втручанням, та підтримує взаємну підтримку та розуміння.


Операції та хірургічні процедури є невід'ємною частиною медичної практики, і важливо, щоб люди, що страждають від ергазіофобії, знаходили шляхи подолання своїх страхів та отримували необхідну медичну допомогу. Лікарі та психологи повинні працювати разом, щоб забезпечити безпеку та ефективне лікування для цих людей.


Як побороти ергазіофобію та подолати страх перед оперативним втручанням? Розмовляйте зі своїм лікарем або психологом та шукайте підтримку від близьких людей. Використовуйте розслаблюючі техніки та методики зменшення тривоги, такі як глибоке дихання або медитація. Навчайтесь більше про процес операції та ризики, щоб зменшити невідомість та тривожність.


Операції та втручання є важливим компонентом медичної допомоги, і необхідно знайти способи подолати страх перед ними. Люди, що страждають від ергазіофобії, мають право на професійну допомогу та підтримку, щоб їм було комфортно та безпечно отримувати необхідні медичні процедури.

Comentários


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page