top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

🙌 Емоційний голод та потреби


✍️ Олеся Вороніна, психолог в напрямку Транзактний аналіз, КПТ, арт-терапія


💬 У дитинстві людина проживає різні періоди, в яких для свого розвитку має певні потреби.


👉 Від народження і до 4 років дитина потребує тілесного контакту та взаємодії на сенсорному рівні. Це годування, дотики, комфорт, догляд, присутність дбайливої мами. Якщо ця потреба задовольняється, то такий дорослий буде шанобливо і з любов'ю ставитися до свого тіла. Якщо ці ранні потреби були незадоволені, то можуть виявлятися в усвідомленому самоушкодженні (переїдання, вживання алкоголю, наркотики, куріння, нелікування себе) або в неусвідомленому самоушкодженні (випадково отримують опіки, переломи, поранення, падіння, зіткнення).


👉 Від 4 до 6 років у дитини є потреба у визнанні та позитивному підкріпленні всього що вона робить. Це потреба в теплому відношенні та прийнятті всіх своїх проявів.

У цей час формується самооцінка, здатність виявлятися і взаємодіяти з людьми, бути частиною соціуму, ідентичність - "Хто я?".


👉 Після 6 років дитина потребує структури проведення часу. Важливо, щоб був баланс між діяльністю, іграми, спілкуванням і просто вільним часом від усього. У цей час формується механізм досягнення своїх цілей, здатність доводити справи до кінця і бути послідовним.


🙏 У транзактному аналізі ці потреби називаються "голоди". Голод за стимулами, голод за визнанням, голод за структурою. Є негативні наслідки як від дефіциту, так і надлишку стимулів визнання та структури. Тому все має бути в балансі та в здоровій мірі! Які голоди, а не задоволені потреби ви помітили у себе?Comentarios


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page