top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

✍️ Юлія Лєвашова, психолог та сексолог, фахівець з КПТ, НЛП, сексології, а також роботи з психотравмуючими подіями та особистісного росту @JULIYA_PSYCHOLOGIST

💬 Емоційна залежність🤔 Часто так буває, що після розставання людина продовжує думати про свого колишнього партнера. І це абсолютно нормально: згадувати, злитися, сумувати, нудьгувати за людиною, з якою пов'язують спільні спогади. Але коли минають місяці, роки, а думки не покидають, це може говорити про емоційну залежність.

👉 Розумом людина розуміє, що відносини безперспективні, вони закінчені і не відновляться більше вже ніколи, але подумки знову і знову повертається в минуле.

 

🔑 Що з цим робити?


Сьогодні поділюся з вами невеликою практикою 😏


Перше, що важливо зробити - це перейти зі сфери думок у сферу почуттів. Описати: що саме Ви зараз відчуваєте? Це біль, образа, розчарування?


Коли Ви перейшли зі сфери думок у сферу емоцій і знаєте, що Ви відчуваєте, з цими емоціями вже можна працювати. Уявіть собі: що Ви вклали у ці стосунки? Це Ваш час? Очікування? Ваша любов? Надії? Плани? Коли Ви зрозумієте, що саме Ви вклали у ці відносини, зробіть своєрідне ПОВЕРНЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ.


Як це? Тут доведеться попрацювати з уявою. Уявіть собі образ цієї людини. Уявіть максимально детально: її зачіску, одяг, позу, її запах... і потім уявіть, як ви її просите повернути Вам ваші очікування, плани, мрії, кохання, час і т.д.(все те, що Ви в цю людину вклали) у вигляді якогось образу, символу (це може бути книга, годинник і т.д). І уявіть, як вона це Вам повертає. Важливо, щоб вона повернула вам цей символ добровільно.


Потім, подумайте, можливо, Ви теж хочете щось віддати цій людині (якісь її емоційні вкладення у Вас). Коли Ви повернули свою емоційну інвестицію, Ви самі можете вирішити, що з нею робити, Ви можете її зберегти, сховати або викинути.


🙏 Така проста техніка допомагає відновити внутрішню цілісність. Адже, будучи у відносинах, ми віддаємо частину своєї особистості своєму партнеру. І для відновлення внутрішньої рівноваги важливо цю частину особистості повернути собі назад. Адже неможливо будувати нові відносини, подумки перебуваючи ще в старих.


🙌 А якщо самотужки подолати емоційну залежність – це складно та боляче, кваліфікований спеціаліст Вам з радістю допоможе.


Гарного дня!

Юлія Лєвашова, психолог та сексолог. Працюю онлайн, у будь якому месенджері. Ви можете записатись на прийом, тут @JULIYA_PSYCHOLOGIST


Commentaires


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page