top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Експеримент «Літній табір» (міжгрупові конфлікти) - Роберт Кейв, Музафер Шериф


Психологічні експерименти допомагають нам краще зрозуміти людську поведінку і соціальні взаємини. Один із таких експериментів, що змінив уявлення про міжгрупові конфлікти, - експеримент «Літній табір». Цей експеримент був проведений в 1954 році соціальним психологом Робертом Кейвом та його колегою Музафером Шерифом.


Метою експерименту було дослідження того, як створення конкуренції між двома групами дітей може привести до виникнення конфлікту і стереотипів. Для цього було взято дві групи підлітків, розшкільні літні табори, які зазвичай пов'язані з певними соціальними групами та національністями.


Експеримент складався з трьох етапів. На першому етапі діти були розділені на дві групи, і їм було надано час для формування групової ідентичності. На другому етапі діти отримували можливість взаємодіяти між собою через різні конкурентні завдання. Кожна група отримувала інформацію, що вони виявились кращими, що призводило до конфлікту між групами.


Третій етап передбачав спільне розв’язання проблем, які вимагали співпраці обох груп. Після цього спостерігали за зміною ставлення дітей одне до одного.


Результати експерименту були неймовірними. На початкових етапах діти розділились на дві конфліктуючі групи, розвивали стереотипні уявлення та показували агресивну поведінку по відношенню до іншої групи. Однак, коли їм була надана можливість спільного спілкування та співпраці, конфлікт помітно зменшився. Діти зробили висновок, що вони є частиною більшої групи, і спільні проблеми допомогли згуртуватись.


Цей експеримент потвердив, що соціальні конфлікти можуть бути зменшені через спільну працю, спільні цілі та спілкування між групами. Він вказує на те, що негативні стереотипи та ворожнеча можуть бути преодолені, якщо люди воліють сприймати одне одного як рівних та працювати разом над спільною метою.


Експеримент «Літній табір» вніс вагомий внесок у розуміння соціальних конфліктів та важливість спільної діяльності для їх розв'язання. Цей експеримент нагадує нам, що наші взаємини залежать не лише від наших особистих розбіжностей, але й від контексту та можливості спілкуватися та працювати разом.


Популярність експерименту «Літній табір» продовжує зростати, оскільки він надихає нас шукати шляхи до розуміння та мирного співіснування між соціальними групами. Вивчення психології конфліктів є важливим етапом на шляху до побудови гармонійного суспільства.

留言


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page