top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Експеримент «Лоххаузен» Дітріха Дернера

Експерименти у психології завжди привертали увагу науковців і загальної громадськості. Одним з найвідоміших психологічних експериментів є експеримент Лоххаузен Дітріха Дернера. Ці експерименти відіграли важливу роль у розумінні різноманітних аспектів психології, зокрема у вивченні сприйняття, пам'яті та ментальних процесів.


Дітріх Дернер був німецьким психологом, який працював над вивченням сприйняття людиною рухомих об'єктів. Одним з його найвідоміших експериментів був експеримент зі співвідношенням просторового положення об'єктів та їхньої швидкості.


У цьому експерименті Дернер показував відеоролики з рухомими об'єктами, при якому об'єкти рухалися з різною швидкістю та займали різне просторове положення. Досліджувані повинні були оцінити співвідношення просторового положення об'єктів і їхньої швидкості. Експеримент показав, що люди мають тенденцію зв'язувати швидкість з відстанню, тобто вони сприймають швидкі об'єкти ближчими, ніж повільні.


Інший важливий експеримент Дернера вивчав ефект кольорової стійкості. У цьому експерименті досліджувані спостерігали набір об'єктів, які рухалися вправо або вліво, в тому числі і об'єкт іншого кольору. Результати показали, що мозок людей має тенденцію ігнорувати кольорові зміни та сприймати рух як пріоритетний.


Експеримент Лоххаузен Дітріха Дернера дають нам багато інформації про функціонування мозку та сприймання людиною навколишнього світу. Вони показують, що наші сприйняття можуть бути підвладні різним впливам і орієнтують нас на шлях до глибшого розуміння психологічних процесів.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page