top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Експеримент з вивчення впливу меншості - вплив згуртованої меншості на поведінку більшості


У сучасній психології, експерименти відіграють важливу роль у вивченні різних аспектів людської поведінки і взаємодії. Одним із цікавих і досить відомих експериментів є експеримент, проведений соціальними психологами Серджу Московичем, Марфою Лазі та Маралом Наффречексом, що вивчав вплив згуртованої меншини на поведінку більшості.


Експеримент, відомий як "Експеримент Московича, Лазі та Наффречекса", був проведений у 1969 році з метою вивчення впливу соціальної меншини на індивіда в більшості. В рамках експерименту добровольці були розподілені на групи, в яких одна людина була членом меншини, а решта - більшості.


Меншинове ставлення було задаване одним чи двома людьми, які висловлювали протилежну думку до більшості. Наприклад, якщо більшість вважала, що колір був синій, людина з меншості стверджувала, що колір насправді був зеленим. Очікувалося, що це меншинове ставлення змусить більшість переглянути свою позицію.


Цікавим результатом експерименту було виявлення, що навіть одна людина з меншості може значно вплинути на поведінку більшості. Багато учасників експерименту почали сумніватися у власному переконанні через переконливі аргументи, висловлені меншістю. Деякі навіть змінили свою думку і підтримали меншинову позицію.


Цей експеримент демонструє значення соціального впливу і засвідчує, що індивід має схильність пристосовуватися до групових норм, навіть якщо вони протирічать його власним переконанням. Загалом, експеримент Московича, Лазі та Наффречекса вирішив питання про значення меншинового впливу в соціальному контексті та пояснив механізми, які роблять його можливим.


Висновок експерименту відкриває нові можливості розуміння людської поведінки та взаємодії між соціальними групами. Експерименти такого типу розширюють наше знання про соціальну психологію та допомагають розробити стратегії спілкування з різними соціальними групами, зокрема, з меншинами.


Вивчення впливу меншини на поведінку більшості має значення не тільки в контексті психології, але і в спільноті загалом. Розуміння механізмів і чинників, що призводять до зміни уявлень і думок більшості, може служити основою для створення толерантного та розуміючого суспільства.

Comentários


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”