top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Експеримент з вивчення агресії після образи


Психологічні експерименти є важливим інструментом для дослідження людської поведінки та розуміння різних аспектів психології. Одним з цікавих експериментів в цій галузі був експеримент з вивчення агресії після образи, проведений Коеном, Річардом Нісбеттом і Шварцом. Цей експеримент дав цікаві результати, що сприяли більшому розумінню впливу образ на наше поведінку та емоції.


Основна частина:

Експеримент почався з формування двох груп учасників. Перша група отримала образливі коментарі, в яких їхні особисті якості були піддані критиці, тоді як друга група не отримувала жодних образливих коментарів. Після цього, учасникам експерименту було дано можливість вибрати партнера та взаємодіяти з ним.


Результати експерименту були досить вражаючими. Виявилося, що учасники першої групи, які були образлені, виявили більшу схильність до агресії у порівнянні з учасниками другої групи. Вони були більш нахмуреними, роздратованими і проявляли агресивніше поведінку у взаєминах з партнером. Ці результати підтвердили гіпотезу, що образається критика може сприяти збільшенню рівня агресії у людей.


Далі, Коен, Річард Нісбетт і Шварц вивчили додаткові фактори, які могли вплинути на реакцію учасників до образи. Вони з'ясували, що люди, які мають внутрішню мотивацію та впевненість у собі, були менш схильними до агресії навіть після отримання образливих коментарів. Це свідчить про те, що наше ставлення і внутрішні переконання можуть запобігти негативній реакції на образу.


Висновок:

Експеримент з вивчення агресії після образи, проведений Коеном, Річардом Нісбеттом і Шварцом, показав, що образається критика може сприяти збільшенню рівня агресії у людей. Однак, наше внутрішнє ставлення та мотивація можуть бути важливими факторами, що протидіють агресивному відгуку на образу. Для більш глибокого розуміння цих механізмів потрібні додаткові дослідження та аналіз.

コメント


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page