top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Експеримент Дональда з вивчення праймінгу та формування вражень


Праймінг - це психологічний феномен, який відображає вплив попереднього стимулю на сприйняття та реакцію наступного стимулу. Дослідження в області праймінгу є важливим аспектом психології, оскільки вони допомагають розуміти, які фактори впливають на наше сприйняття та поведінку.


Одним із відомих дослідників в галузі праймінгу є Дональд Хіггінс, професор психології з університету Каліфорнії. Зараз я розповім вам про його експеримент, який провів разом зі своїми колегами Рольсом та Джонсом.


У цьому експерименті учасникам демонстрували серію зображень облич, які супроводжувалися характеристиками, що вказували на позитивні або негативні риси цих осіб. Наприклад, одне зображення могло мати підпис "привітлива людина", тоді як інше - "неврівноважена людина". Учасникам дослідження потім показували нейтральні зображення облич.


Після перегляду цих зображень учасники експерименту були попрошені дати свої враження про нейтральні зображення. Результати експерименту показали, що учасники оцінювали нейтральні зображення більш позитивно або негативно, залежно від того, які характеристики були пов'язані з попередніми зображеннями. Наприклад, якщо перед нейтральним зображенням було зображення, що характеризувалося як "привітлива людина", то нейтральне зображення сприймалося більш позитивно.


Цей експеримент доводить, що попередні стимули, які ми сприймаємо, можуть впливати на наше сприйняття наступних стимулів. Враження, які ми формуємо про інших людей, можуть бути суттєво змінені за рахунок такого праймінгу. Це дослідження має важливе значення для розуміння того, які фактори впливають на наші сприйняття та формування вражень про оточуючих нас людей.


Висновок експерименту Дональда з вивчення праймінгу та формування вражень: Хіггінс, Рольс та Джонс демонструє, що наші попередні думки та враження можуть впливати на наше сприйняття інших людей. Цей феномен показує, що наша перша інтерпретація стимулів може мати велике значення для наших подальших оцінок та вражень.


Якщо вас зацікавила тема праймінгу та формування вражень, ми радимо звернутися до фахівців із психології, які зможуть надати вам додаткову інформацію та пояснити більш детально цей феномен.

Commentaires


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”