top of page

Експеримент: Відмова від ризику

Експерименти у психології завжди викликали цікавість та допомагали розкрити складність людської природи. Один із найцікавіших експериментів, проведених у 60-ті роки, був зосереджений на вивченні феномену «Відмова від ризику» (англ. risk aversion) і його залежності від вищого рівня відповідальності та готовності ризикувати, як індивідуально, так і в групі. Цей експеримент був проведений Стонером і Валлахом, а також Коганом і Берном.


Експеримент Стонера і Валлаха став одним із перших спроб вивчення реакції людини на ризиковану ситуацію. Учасникам було запропоновано вибрати між двома варіантами виграшу: гарантованим, але меншим, і можливим, але більшим. Результати показали, що більшість людей обирали гарантований варіант, і це свідчило про відмову від ризику.


Зацікавлені цим феноменом, Коган і Берн розширили експеримент, досліджуючи взаємодію готовності ризикувати та відповідальності. Учасникам було пропоновано виконати завдання, яке мало ризикований варіант з більшим виграшем, а також групове завдання з подібним варіантом. Результати показали, що коли люди були відповідальні за свої власні вибори, вони більш схильні ризикувати та обирати можливий, але більший виграш. Проте, коли вони знаходилися у групі, індивідуальна готовність ризикувати знижувалася, оскільки відповідальність розподілялася між учасниками.


Цей експеримент вказує на те, що відповідальність впливає на готовність людини ризикувати. Коли вона несе особисту відповідальність за свої вибори, вона більш схильна до ризику. Але у групових ситуаціях, коли відповідальність розподіляється, індивідуальна готовність ризикувати знижується.


Ці результати можуть мати важливі наслідки для різних сфер життя, включаючи бізнес та колективну прийняття рішень. Розуміння факторів, що впливають на готовність людини до ризику, допомагає нам краще розбиратися в нашому поведінці та приймати обгрунтовані рішення.


Експерименти у психології, такі як експеримент Стонера і Валлаха, а також Когана і Берна, є важливими для розуміння складності людської природи та виявлення факторів, що впливають на наше поведінку. Вони допомагають нам розширити наші знання про себе та світ навколо нас.

Comentarios


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page