top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Експеримент виявлення факторів, що впливають на зміну думки

Експерименти у психології завжди залишаються одним із найцікавіших аспектів цієї науки. Вони допомагають нам розкрити глибинні процеси, що відбуваються в людському мозку, а також зрозуміти, які фактори впливають на наш сприйняття і реакції. Одним із таких досліджень є експеримент виявлення факторів, що впливають на зміну думки, відомий як експеримент Аронсона, Тернера і Карлсмітана.


Цей експеримент був проведений в 1965 році і спрямований на вивчення впливу правдоподібності комунікатора на зміну думки людини. Результати дослідження мали велике значення для розуміння механізмів впливу та соціальної переконливості.


Експеримент проводився у формі групової дискусії, де учасники ділилися своїми думками щодо психології моди. Вони складалися з трьох основних груп: комунікаторів, що давали високі оцінки, комунікаторів, що давали низькі оцінки, а також контрольної групи, де не було даних оцінок.


Під час дослідження було виявлено, що люди після комунікації з впливовим комунікатором, який давав високі оцінки, самі більше схильні до зміни своєї думки у бік погодження з ним. Навпаки, після спілкування з комунікаторами, що давали низькі оцінки, учасники експерименту не проявляли схильності до зміни думки.


Ці результати дають підставу вважати, що важливим фактором, що впливає на зміну думки, є вся демонстрація авторитетності та правдоподібності комунікатора. Люди приймають інформацію від авторитетних джерел і більш схильні вважати її правильною та доречною.


Однак, варто відмітити, що результати експерименту не відображають справжню концепцію правдоподібності. В контексті дослідження, правдоподібність була визначена на основі представлення комунікатором вірних фактів та не була пов'язана з його справжнім досвідом або відповідністю до реальності.


Цей експеримент підкреслює важливість розуміння механізмів соціальної переконливості та взаємодії між людьми. Він привертає увагу до ролі авторитетних комунікаторів та впливу їхніх переконань на нашу власну думку. Цей розуміння може бути корисним для підвищення свідомості про власні психологічні процеси і розвитку навичок критичного мислення.


Експеримент Аронсона, Тернера і Карлсмітана не єдине дослідження з цієї області, і вивчення механізмів впливу на зміну думки продовжується. Варто пам'ятати, що соціальні фактори, а також індивідуальні характеристики кожної особи, можуть впливати на результати експерименту і його застосування у реальному житті.


Усе ж, експерименти, подібні до того, що проводили Аронсон, Тернер і Карлсмітан, допомагають нам ліпше розуміти людську природу і те, які чинники можуть впливати на наші переконання та дії.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page