top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Експеримент - Високий міст

У цій статті ми розглянемо два цікавих експерименти, а саме дослідження конотації фізіологічного збудження та помилкової атрибуції, а також експеримент "Високий міст", проведений Дональдом Даттоном та Артуром Ароном.


Дослідження конотації фізіологічного збудження та помилкової атрибуції - це експеримент, який досліджує, як люди сприймають свої емоції та фізіологічні реакції. У цьому дослідженні учасникам показували фотографії зі страшними, веселими та нейтральними обличчями, під час якого вимірювали їхня фізіологічна реакція - пульс, кров'яний тиск та електродермальну активність. Після перегляду фотографій, учасників просили оцінити свої емоції та пояснити їх. Результати показали, що люди часто погано розуміють свої емоції та надають неправильну атрибуцію своїм фізіологічним реакціям.


Експеримент "Високий міст" - це один із найвідоміших експериментів у психології, який був проведений Дональдом Даттоном та Артуром Ароном. У цьому експерименті, група дослідників змушувала учасників перейти по вузькому мосту, розташованому на висоті. Дослідники спостерігали реакцію учасників та реєстрували їхню фізіологічну активність. Результати показали, що учасники, які проходили по вузькому мосту, демонстрували сильніше фізіологічне збудження та проявляли більшу симпатію до дослідників, які проводили експеримент. Цей експеримент ілюструє, як фізіологічна реакція може впливати на оцінку та поведінку людини.


Експерименти у психології, такі як дослідження конотації фізіологічного збудження та помилкової атрибуції та експеримент "Високий міст", допомагають нам краще розуміти людську психологію, емоції та поведінку. Вони показують, що іноді ми можемо бути помилкові в оцінці своїх емоцій та фізіологічних реакцій, а також як зовнішні фактори, такі як висота, можуть впливати на нашу поведінку.


Адже експерименти у психології є важливим інструментом для вивчення людської поведінки та психологічних процесів. Вони допомагають нам зрозуміти, як і чому люди реагують на певні стимули, як їхня поведінка може змінюватися в різних ситуаціях та як впливають фізіологічні фактори на психологічні реакції.

Kommentarer


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page