top of page

Експерименти у психології: вивчення конформізму та зміни установок


Психологія - це незбагненний світ, що постійно розгадує та вивчає складність людського мозку. Одним з найцікавіших аспектів у психології є проведення експериментів, які дають нам можливість досліджувати різні аспекти людської поведінки та сприяють розумінню нашої природи. В одному з найзнаменитіших досліджень в цій галузі - експерименті з вивчення конформізму та зміни установок, проведеному Філіпом Зімбардо, Вейзенбергом, Файєрстоуном та Левієм, було розкрито кілька цікавих аспектів людської природи. Давайте поглибимось в цей захоплюючий експеримент та розглянемо його результати.


Опис експерименту:

Експеримент був проведений у 1971 році Філіпом Зімбардо та його командою в спеціально створених умовах - підроблений в'язницю. Дослідження мало на меті вивчення поведінки людей у ролі в'язнів та охоронців. Всього в експерименті взяли участь 24 здорових добровольців, які були випадково розподілені на ролі в'язнів і охоронців.


Перші кілька днів експерименту пройшли спокійно, проте з часом стало очевидно, що роль в яку потрапив кожен учасник експерименту, суттєво впливає на його поведінку. В'язні втратили свою особисту ідентичність, почавшись поводитися із собою та один з одними так, наче вони справді були в'язнями. Охоронці, у свою чергу, перетворилися в жорстоких та безжалісних в'язневих стражів, наділені владою й контролем над рештою.


Вплив експерименту:

Цей експеримент дав змогу розуміти значення суспільного контексту на поведінку людей. Він підкреслив важливість того, як соціальне оточення може змінити установки та цінності, які має людина. Також було доведено, що конформізм є значною частиною нашої природи, інколи призводячи до морально несправедливих дій, які ми не здатні зробити в інших обставинах.


Навчання та пізнання:

Цей експеримент нагадує нам про важливість активного навчання і пізнання. Вчення про соціальні динаміки та вплив соціального середовища допомагають людям розуміти та контролювати свою поведінку. Вивчення досліджень такого роду дає нам можливість зрозуміти, як уникати негативних наслідків та покращити якість життя для себе та оточуючих.


Висновок:

Експерименти у психології, такі як експеримент з вивчення конформізму та зміни установок Філіпа Зімбардо, Вейзенберга, Файєрстоуна та Левія, допомагають нам краще розуміти людську природу та вплив соціального середовища на нашу поведінку. Ці дослідження розкривають нові горизонти і надають нам можливості для самовдосконалення та уникнення негативних наслідків. Вони є важливим кроком до збагачення нашого розуміння себе та світу, у якому живемо.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page