top of page

Еквінофобія: страх коней

Еквінофобія, також відома як гіппофобія, є страхом або негативною реакцією на коней. Це психологічне захворювання, яке може впливати на життя людини, яка страждає від цього страху.


Страх перед конями може мати різні причини. Одна з них - це негативний досвід, пов'язаний зі страхіттям, який може мати місце, наприклад, якщо людина була вкусена або підірвана конем в минулому. Іншою причиною може бути страх перед невідомим, особливо якщо людина не має досвіду спілкування з конями.


Основні симптоми еквінофобії включають паніку, тривогу та нервовість, коли людина перебуває навколо коней або лише думає про них. Це може виявлятися в швидкому серцевому ритмі, пітливості, дратівливості та навіть панічних атаках.


Що можна робити, якщо ви стикаєтеся з еквінофобією? Перш за все, важливо розуміти, що це розповсюджена фобія, яка може бути лікувана. Одним із шляхів лікування є терапія поведінкової або когнітивно-поведінкової терапії, при якій ви будете працювати з професіоналом з метою зниження страху і запобігання панічним атакам.


Дратування страху може зайняти тривалий час, і це важливо враховувати. Займіться самодослідженням, щоб з'ясувати, звідки виникає ваш страх, і чи можливо поступово попрацювати з ним. Можливо, вам буде корисно відвідать конну школу або клуб, де ви зможете побачити, як експерти поводяться з конями та навчитися контролювати страх.


Звертайтеся за підтримкою до своїх близьких і друзів. Розповідайте їм про свої страхи та стежте за власними почуттями. Вони можуть бути у вас на підтримку та надихати вас на участь у різних активностях, щоб допомогти вам подолати страх перед конями.


Не забувайте, що обмеження через страх не повинні заважати вам жити повноцінним життям. Працюйте над своїми страхами, шукайте допомогу, якщо вам потрібно, і довіряйте процесу. Коні є великими та чудовими тваринами, з якими багато людей знаходять спільну мову та відкривають нові можливості для себе.

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"