top of page

Дістрес це психологічний стан стресу, який виникає внаслідок негативних чинників або негативного сприйняття подій, що відбуваються навколо нас. Це стан, коли процеси адаптації до нових змін або виконання різних завдань стають перенапруженими і спричиняють дискомфорт, тривогу та втому. Дістрес може впливати на різні аспекти нашого життя, включаючи фізичне і психологічне здоров'я, роботу, особисті стосунки та загальну якість життя.


Одна з головних ознак дістресу - це постійний стрес і почуття безсилих відчуттів перед лицем різних ситуацій. Люди, які переживають дістрес, можуть відчувати тривогу, роздратування, підвищену чутливість, агресивність або роздуми про себе в негативному світлі. Вони можуть мати проблеми зі сном, апетитом, почувати себе втомленими, зневіреними та втратити інтерес до тих справ, які раніше надавали їм задоволення.


Негативний вплив дістресу також може зазнавати наш фізичний стан. Стрес може призводити до змін в розлад емоційного стану, зміни пульсу, тиску крові, травми, втрати кілограмів або набору зайвої ваги. Він може також поглибити уже наявні хронічні захворювання, наприклад, серцево-судинні захворювання або проблеми зі шкірою.


Дістрес може бути викликаний різними факторами, включаючи конфлікти в сім'ї чи на роботі, фінансові проблеми, недостатню кількість часу та перевантаження обов'язками, втрату близької людини або негативні новини зі світу. Це може стати результатом непереборного стресу чи депресії, а також супроводжуватися симптомами тривоги та панічних атак.


Щоб зменшити дістрес і поліпшити своє психологічне благополуччя, важливо приділити увагу своєму фізичному та емоційному здоров'ю. Регулярній фізичній активності, гарному харчуванню, якісному сну та практиці стрес-менеджменту можуть бути корисні для зниження рівня дістресу. Також важливо встановлювати межі, вивчати засоби відпочинку та самозадоволення, а також зворотного зв'язку зі своїми близькими.


Якщо ви відчуваєте тривалий дістрес, важливо звернутися до фахівця, такого як психолог або психотерапевт, які допоможуть вам зрозуміти причини і попрацювати над стратегіями зниження рівня стресу в вашому житті. Не забувайте, що дбати про своє психологічне здоров'я — це вклад у своє особисте щастя і якість життя!

Теги:

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"