top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

«Дослідження істерії» Фрейда та Броєра це


Фрейд Броєр - відомий австрійський психоаналітик, який зробив значний внесок у сфері психічних розладів. Одним з його найважливіших досліджень була істерія. Ця хвороба здавна захоплювала увагу лікарів та психологів, оскільки мала широкий спектр симптомів і не завжди була легко діагностована. У своїх дослідженнях Фрейд Броєр намагався з'ясувати природу істерії, а також розкрити її психологічні причини.


Опис істерії


Істерія - це розлад, характеризується різноманітними фізичними і психічними симптомами, які не мають медичного пояснення. Це можуть бути наприклад нервові судоми, ммімічні рухи, втрата голосу, глухість, захоплення своїх частин тіла або амнезія. Істерічні прояви можуть варіюватися у кожного індивіда, що робить цю хворобу особливо непередбачуваною та складною для діагностики.


Дослідження Фрейда Броєра


Фрейд Броєр, спираючись на роботу свого наставника Зигмунда Фрейда, розробив теорію, що істерія виникає в результаті пригнічення неприйнятних та конфліктних емоцій, які знаходяться в підсвідомості. Він вважав, що істерічні симптоми є способом самозахисту, який дає можливість випустити внутрішній конфлікт, не викликаючи свідомої усвідомленої болючої емоції.


Одним із найвідоміших досліджень Броєра було його співробітництво з пацієнтом, відомим як "Анна О". Він провів експерименти, що включали гіпноз та асоціативний експеримент, щоб вивчити підсвідомі причини її істеричних симптомів. У цих експериментах виявилось, що багато істеричних проявів були пов'язані з травматичними подіями з раннього дитинства та нерозгаданими конфліктами.


Вплив досліджень


Дослідження істерії Фрейда Броєра відіграли важливу роль у розвитку психоаналізу та розумінні психічних розладів. Істерія стала предметом ретроспективного вивчення і допомогла просунути у центр уваги психологічні та психосоматичні механізми хвороби. Його відкриття надихнуло багатьох психологів і дослідників розробляти нові терапевтичні підходи для лікування істеричних пацієнтів.


Підсумок


Дослідження істерії Фрейда Броєра були революційними для розуміння психічних розладів. Він надав нові інсайти щодо природи цієї хвороби, зосереджуючись на психологічних коренях і наслідках. Його внесок в історію психології досі визнається і залишається потужним стимулом для подальших досліджень у цій галузі.


Залишаючись актуальним і поширеним розладом, істерія потребує подальших досліджень та вдосконалення методів діагностики та терапії. Історія Фрейда Броєра нагадує нам, що розуміння психічних розладів є постійним процесом, який вимагає несхожого підходу та пошуку нових шляхів для поліпшення якості життя пацієнтів.

Теги:

コメント


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page