top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Дослідження пам'яті Стенгора і МакМілана: Відкриття в галузі психології


Пам'ять є однією з найцікавіших і складних функцій нашого мозку. Вона дозволяє нам зберігати, розпізнавати і відтворювати інформацію. Створення експериментів та досліджень, щоб краще зрозуміти процес пам'яті, є невід'ємною частиною розвитку психології.


Один з цікавих експериментів, який зробив значний внесок до розуміння пам'яті, це дослідження пам'яті Стенгора і МакМілана. У цій статті ми розглянемо цей експеримент та його результати, що дозволили пролити світло на психологічні механізми пам'яті.


Опис експерименту:

Дослідження пам'яті Стенгора і МакМілана було проведено в ранні 60-ті роки. Метою дослідження було вивчити вплив семантичного значення слів на процес пам'яті. Дослідження складалося з двох етапів.


Перший етап полягав у презентації учасникам списку слів для запам'ятовування. Ці слова були поділені на дві групи: групу "сильних" і групу "слабких". Слова з групи "сильних" були пов'язані з більш сильними асоціаціями і мали більший семантичний зміст, тоді як слова з групи "слабких" мали менші асоціації і менший семантичний зміст.


Після презентації списку слів учасникам потрібно було виконати завдання відтворення слів. Вони повинні були згадати якомога більше слів з поданого списку. Через певний час, учасникам було запропоновано ще одне завдання відтворення слів, щоб перевірити їх довготривалу пам'ять.


Результати та висновки:

Дослідження показало, що слова з групи "сильних" були краще запам'ятовані та відтворені учасниками. Це свідчило про те, що семантичний зміст та сила асоціацій мають важливе значення для процесу пам'яті. Слова з більш вираженими семантичними значеннями були легше закріплювалися в пам'яті і були доступні для відтворення учасниками навіть після певного періоду часу.


Аналіз результатів дослідження дав можливість психологам краще зрозуміти процес пам'яті та його особливості. Висновки дослідження підкреслюють важливість семантичного значення слів при запам'ятовуванні та відтворенні інформації.


Висновок:

Дослідження пам'яті Стенгора і МакМілана відкрило широкі можливості для психологічних досліджень і розуміння процесу пам'яті. Результати експерименту підтверджують, що семантичний зміст слів має великий вплив на процес запам'ятовування та відтворення інформації. Ця інформація може бути корисною не тільки для науковців, але й для практикуючих психологів, які застосовують її у своїй роботі з клієнтами.


Пам'ятайте, що цей експеримент був проведений у минулому, і його результати вже відображені у психологічній науці.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page