top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Домінантність це психологічний термін, що відповідає за виявлення і прагнення до прояву впливу, контролю та сили у стосунках з іншими людьми. Домінантність може виявлятися у таких складових як фізична сила, сила характеру, спроби маніпуляції, демонстрація авторитету або експресивність у комунікації. Цей термін часто використовується у контексті взаємодії між людьми, і може виявлятися у різних формах, наприклад у лідерстві, сімейних або суспільних відносинах.


В психології, домінантність трактується як одна з основних характеристик особистості, що впливає на стосунки з іншими людьми та на поведінку в соціальних групах. Вона може мати як позитивні, так і негативні наслідки, залежно від того, як вона виявляється та використовується особою.


Основними ознаками домінантності є впевненість у собі, потреба в контролі, висока ініціативність, бажання досягнення результатів та визначення правил чи норм в групі. Люди з вираженою домінантністю часто стають лідерами, займають керівні посади, але їх поведінка може також призводити до конфліктів або ставлення їх навколишніх осіб у підлеглості.


Важливо розрізняти домінантність від агресії. Домінантна людина може мати сильну потребу до виявлення впливу, агресія ж є характеристикою негативного прояву цієї потреби. Агресивна поведінка може виявлятися через насильство, установку на контроль, сором та інші негативні методи взаємодії.


Враховуючи складність поняття домінантності, важливо проводити уважне дослідження та працівником у цій галузі необхідно мати чітке розуміння та спроможність аналізувати прояви домінантності в різних контекстах та ситуаціях.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page