top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Дитяча амнезія: розуміння когнітивних спотворень


Пам'ять – складний процес, який намагається зберегти незліченні моменти нашого життя. Однак, існує період у нашому ранньому дитинстві, який нам здається загадка – період Дитячої амнезії. Ця амнезія характеризується низькою здатністю дорослих людей відтворювати спогади періоду життя до 2-4 років. Спостереження і дослідження показують, що це явище може бути пояснене незрілістю мозкових структур, таких як гіпокамп і амігдали.


Гіпокамп – структура, що відіграє ключову роль у формуванні та збереженні пам'яті про події. За результатами досліджень, дитячий гіпокамп до двох років ще не досягає своєї повної зрілості. Це означає, що дитячий мозок може не мати достатньої здатності кодувати і зберігати події в пам'ять. Недостатнє формування гіпокампу у цьому віці може призвести до втрати спогадів після переходу у доросле життя.


Ще одна структура в мозку, варта уваги, – це амігдала. Амігдала відповідає за оброблення емоційної інформації, і вона також може вплинути на формування і збереження спогадів. Дитяча амнезія може бути пов'язана із незрілістю амігдалы, яка ще не має достатнього розвитку для зберігання та відтворення емоційно важливих спогадів.


Важливо також зазначити, що мозкові структури і нефізіологічні чинники можуть взаємодіяти, впливаючи на дитячу амнезію. Наприклад, інформаційна обробка, вплив соціального середовища та культурні фактори можуть грати значну роль у формуванні пам'яті та спогадів.


Інше пояснення, запропоноване дослідниками, пов'язане з тим, що ми можемо не мати адекватних семантичних структур для спогадів, які відхиляються від нашого досвіду після двох років життя. Це означає, що ми можемо забути події, які не мають певного значення чи зв'язку зі сформованим у нас розумінням світу.


Щоб уникнути плутанини, важливо враховувати, що дитяча амнезія не означає повну відсутність спогадів з дитинства. Це просто період, де наша здатність відтворювати ці спогади обмежена, і ця здатність поступово розвивається протягом перших років нашого життя.


Таким чином, дитяча амнезія – це феномен, який можна пояснити незрілістю мозкових структур, таких як гіпокамп і амігдала, відповідальних за формування та збереження наших спогадів. Розуміння цього явища є важливим, щоб осягнути, як працює наша пам'ять, і як природні фактори можуть вплинути на нашу здатність відтворювати спогади з раннього дитинства.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page