top of page

Дисоціативний розлад ідентичності

Дисоціативний розлад ідентичності (DID) є одним з рідкісних та складних психічних розладів, який впливає на особистість та самосвідомість людини. Також відомий як розлад множинної особистості, DID характеризується наявністю двох чи більше окремих, незалежних ідентичностей або "альтернативних особистостей".


В основі DID лежить збій у здатності індивідуума інтегрувати різні аспекти своєї ідентичності, пам'яті та свідомості. Людина з DID може переживати переривання свідомості, що створює враження, ніби різні ідентичності контролюють їхнє тіло і поведінку в різні моменти часу.


Симптоми DID включають пам'яткові прогалини (амнезії), появу нових або якісно різних особистостей (альтернативних особистостей), переживання внутрішнього діалогу між різними ідентичностями та втрату контролю над своїм розумом та тілом. Ці симптоми можуть викликати значну дистресу та впливати на функціонування особи у різних сферах життя.Причини розвитку DID точно не встановлені, але відомо, що вони пов'язані з травматичними досвідами – фізичними, сексуальними або емоційними – в дитинстві. Особливо вразливими є діти, які були піддані тривалим, повторюваним та інтенсивним травматичним ситуаціям, таким як сексуальне насильство або сімейне насильство.


Діагноз DID встановлюється психіатром або психологом шляхом оцінки симптомів, історії хвороби та виключення інших можливих причин. Лікування включає психотерапію, зокрема терапію базувану на ефективній співпраці з різними ідентичностями, що мають спільну мету інтеграції та зменшення дистресу.


Боротьба з дисоціативним розладом ідентичності може бути довготривалою та вимагати багато зусиль, але з належною підтримкою та відповідним лікуванням багато людей змогли покращити якість свого життя і здобути стійку інтеграцію особистості.


Збалансоване і ненав'язливе ставлення до теми дисоціативного розладу ідентичності допомагає подолати стігматизацію та незрозуміння, сприяє розвитку свідомого сприйняття та сприяє освіті громадськості про цей розлад.


🙏Якщо Вам потрібна консультація профільного фахівця, переходьте у наш розділ "Обрати фахівця" і обирайте спеціаліста, до якого хотіли б звернутися, чи переходьте у наш Телеграм-канал, де багато корисної інформації та безкоштовних заходів.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page