top of page

Дерматопатофобія: страх перед шкірними хворобами


У сучасному світі, коли наука та медицина руйнують бар'єри та вирішують все більше проблем, багато людей страждають від фобій - непідконтрольних інтенсивних страхів, які перешкоджають повноцінному життю. Одна з таких фобій - дерматопатофобія, також відома як дерматофобія або дерматосіофобія. У цій статті ми розглянемо сутність дерматопатофобії та надамо поради щодо її подолання.Дерматопатофобія є типом фобії, яка виявляється у страху захворіти на шкірну хворобу або ідеї, що шкіра може бути спотвореною чи псорійованою. Люди, страждаючи від цієї фобії, часто переживають тривожність, паніку та непокій при ймовірних змінах на шкірі, навіть коли немає об'єктивних ознак хвороби.


Причини:


Причини дерматопатофобії можна пояснити різними факторами. Основою може бути негативний досвід або травма, пов'язані з попередньою шкірною хворобою або її медичним лікуванням. Також, дерматопатофобія може бути спричинена впливом оточуючого середовища, наприклад, побаченням фотографій або відео зображень шкірних захворювань.


Подолання:


1. Пошук професійної допомоги: Зверніться до психіатра або психолога, спеціалізованого в фобіях, щоб отримати кваліфіковану допомогу. Фахівець допоможе розробити програму лікування, включаючи психотерапевтичне консультування або терапію експозиції та реактивного запобігання.


2. Підтримка від друзів та сім'ї: Розмовляйте з вашими близькими про ваші почуття та страхи. Діліться своїми турботами та знайомтеся з резонансними історіями інших людей, які зазнали подібних емоційних станів.


3. Впровадження стратегій зниження тривоги: Розробіть методи зниження тривоги, такі як медитація, глибоке дихання та релаксаційні техніки. Ці прийоми можуть допомогти заспокоїти ваше тіло та розум у ситуаціях, коли страх перед шкірними хворобами загрожує вас.


4. Обмеження експозиції до тривожних ситуацій: Уникайте дивитися на фотографії або відео шкірних хвороб, які спричиняють вашу тривогу. Зосередьтеся на позитивних аспектах свого життя та заняттях, які принесуть вам радість та задоволення.


Дерматопатофобія може стати перешкодою у повсякденному житті, однак знання та підтримка можуть допомогти подолати цей страх. Не соромтеся шукати професійну допомогу та навчитися стратегіям зниження тривоги. Важливо пам'ятати, що ви не самотні - існує безліч людей, які пройшли через схожі ситуації та подолали свої фобії.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page