top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Дентофобія (Одонтофобія): Страх стоматологів та лікування зубів


Страх перед стоматологом та лікуванням зубів, відомий також як дентофобія або одонтофобія, є досить поширеною проблемою, з якою зіткнуваються багато людей. Цей страх може суттєво впливати на усі аспекти життя, здатність забезпечити належний догляд за зубами та підтримувати їхнє становище. В даній статті ми розглянемо поняття дентофобії, її причини та можливі шляхи лікування цього страху.


Дентофобія – що це таке?

Дентофобія є психологічним станом, коли людина відчуває паніку, тривогу або страх перед відвідуванням стоматолога або процедурами лікування зубів. Цей страх може бути таким сильним, що перешкоджає пацієнту отримувати належну стоматологічну допомогу, навіть якщо він дійсно потребує лікування.


Причини дентофобії

Існує декілька можливих причин, які можуть спричиняти дентофобію. Найбільш поширеними є такі:

1. Травматичний досвід: Попередні болісні або неприємні досвіди в стоматологічній колі, такі як неправильно проведене лікування, недбале ставлення або болісні процедури можуть спричинити страх перед майбутнім відвідуванням стоматолога.

2. Контроль стану: Стоматологічна процедура вимагає певного рівня контролю і припинення концентрації пацієнта. Це може спричинити тривогу у людей, які відчувають потребу контролювати всі аспекти свого життя.

3. Болючі відчуття: Біль або тиск, пов'язаний з лікуванням зубів, може бути дуже неприємним для багатьох людей. Вони можуть боятися відчувати біль або страждати внаслідок процедур стоматологічного лікування.


Лікування дентофобії

Необхідно зазначити, що лікування дентофобії може бути індивідуальним для кожної людини, але ось деякі широко використовувані підходи:


1. Психологічна підтримка: Консультування з психологом або психотерапевтом може допомогти особі з дентофобією зрозуміти свої побої й навчитися ефективним стратегіям управління страхом.

2. Використання сучасних технологій: У багатьох стоматологічних клініках використовуються сучасні технології для зменшення дискомфорту. Наприклад, наявність безболісних або майже безболісних процедур, а також седація для зниження тривоги та страху.

3. Поступовий підхід: Багато стоматологів рекомендують почати з невеликих процедур і поступово збільшувати їх складність та тривалість. Цей поступовий підхід допомагає пацієнтам з дентофобією поступово засвоювати та пристосовуватися до досвіду стоматологічного лікування.


В заключенні, дентофобія – це серйозна стоматологічна проблема, яка може суттєво вплинути на здоров'я ротової порожнини та загальний стан здоров'я. Якщо у вас або кого-небудь з ваших близьких є страх перед стоматологом, важливо звернутися до кваліфікованого фахівця, який надасть необхідну підтримку та допомогу у подоланні цього страху.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page