top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Деменція внаслідок цереброваскулярного захворювання

Деменція внаслідок цереброваскулярного захворювання (ЦВЗ) – це стан, в якому виникають проблеми з пам'яттю, мисленням та здатністю виконувати повсякденні завдання, які є наслідком пошкодження мозку, спричиненого порушеннями кровообігу у мозковій судині. Це один з найпоширеніших типів деменції, що поступово прогресує з часом.


ЦВЗ може спричинити деменцію шляхом забруднення артерій, що живлять мозок, або через пошкодження судин мозку. Це може статися внаслідок крупних інфарктів, мікроінфарктів або крововиливів у головний мозок. Порушення кровообігу призводять до того, що окиснення тканини мозку стає недостатнім, що призводить до некрозу і відмерання клітин, яке впливає на роботу і функціонування мозку.


Симптоми деменції, спричиненої ЦВЗ, можуть бути різними залежно від того, яка частина мозку постраждала. Типові ознаки можуть включати:


1. Втрату пам'яті: людина може забувати важливі події, недавно вчинені дії або навіть близьких родичів.


2. Знижену когнітивну функцію: це може означати проблеми з мисленням, увагою, плануванням і прийняття рішень.


3. Зміни в особистості та настрої: хворі можуть стати роздратованими, депресивними, апатичними або проявляти агресивну поведінку.


4. Проблеми з мовою і комунікацією: пацієнти можуть мати труднощі у знаходженні слів і виявленні зв'язків між ідеями.


5. Труднощі з виконанням простих навичок і завдань: особа може мати проблеми зі здатністю одягатися, готувати їжу або прибирати в будинку.


Дослідження показують, що ведення здорового способу життя може бути ефективним у попередженні ЦВЗ та зниженні ризику розвитку деменції. Ось кілька порад, як зберегти мозкове здоров'я:


1. Підтримуйте здорову дієту, багату овочами, фруктами, рибою, здоровими жирами та обмежуючи споживання насичених жирів та трансжирів.


2. Ведіть активний спосіб життя, регулярно займайтеся фізичними вправами та тримайте під контролем артеріальний тиск та рівень холестерину.


3. Підтримуйте гарні соціальні взаємини та уникайте соціальної ізоляції.


4. Перестаньте курити і обмежте споживання алкоголю.


5. Постійно тренуйте свій мозок, навчайтеся чогось нового, розвивайте інтелектуальні навички.


Однак, якщо у вас або вашого близького є ознаки деменції ЦВЗ, важливо звернутися до лікаря для діагностики та лікування.


Відкритий діалог з медичним фахівцем допоможе розробити план догляду та зволікання, а також змінити життєвий стиль, щоб затримати прогресування захворювання.


Усвідомлення того, що деменція внаслідок ЦВЗ є серйозним станом, дозволить вам бути готовими та забезпечити належну підтримку та догляд для ваших близьких.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”