top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Деменція внаслідок хвороби Паркінсона


Вона накладає тягар на мільйони людей по всьому світу, знищує спогади, розум і навіть особистість. Деменція внаслідок хвороби Паркінсона - це страхітлива сторона цієї нейродегенеративної хвороби, про яку треба знати більше. Давайте розберемось, що саме означає цей термін, які його симптоми і який вплив вона має на пацієнтів.


Деменція - це погіршення когнітивних функцій та втрата здатності до самостійного функціонування, що зазвичай виникає у зрілому або похилому віці. У разі хвороби Паркінсона, деменція спостерігається у близько 50% пацієнтів, і її поява може стати однією з найбільш важливих проблем у ході хвороби.


Симптоми деменції внаслідок хвороби Паркінсона можуть включати погіршення пам'яті, проблеми з концентрацією, зниження рівня енергії та настрою, а також затруднення у плануванні та здійсненні повсякденних завдань. У більш пізніх стадіях хвороби, можуть спостерігатися галюцинації, депресія та параноя.


Ці симптоми можуть привести до значних труднощів у повсякденному житті пацієнта з хворобою Паркінсона. Здатність до праці, самообслуговування та взаємодії з навколишнім середовищем може значно знизитися, що веде до залежності від догляду і допомоги інших осіб. Утрата незалежності і зсув в ролі може серйозно вплинути на якість життя пацієнта з деменцією.


Причини розвитку деменції внаслідок хвороби Паркінсона досі не повністю зрозумілі. Однак, наукові дослідження показують, що у цьому процесі важливу роль відіграє втрата нейронів у певних областях головного мозку, зокрема, в корі передної долі. Зміни в хімічному складі мозку також можуть вплинути на розвиток деменції.


Лікування деменції внаслідок хвороби Паркінсона складне і спрямоване на полегшення симптомів та підтримку якості життя пацієнтів. Деякі ліки, такі як холінестеразні інгібітори, можуть бути використані для підтримки когнітивних функцій та іншіх симптомів деменції.


Фізіотерапія, реабілітаційні програми та психологічна підтримка також можуть бути корисними для керування станом хворих.

Підсумовуючи, деменція внаслідок хвороби Паркінсона є серйозною проблемою, з якою стикаються багато пацієнтів. Опанування цієї хвороби може вимагати значних зусиль та підходу, який враховує не лише фізичне, але й когнітивне благополуччя хворого. Раннє виявлення симптомів і широкий спектр підтримки можуть допомогти пацієнтам і їх родинам зробити кращі кроки у керуванні деменцією та підтриманні якості життя.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page