top of page

Деменція внаслідок хвороби з тільцями Леві


Деменція - це нейрологічне захворювання, яке супроводжується зниженням пізнавальних функцій, порушенням пам'яті, розуміння та орієнтації в просторі. Деменція може мати різні причини, однією з яких є хвороба з тільцями Леві (ХТЛ).


Хвороба з тільцями Леві, також відома як ХТЛ, - це нейродегенеративне захворювання головного мозку, на підставі якого розвивається деменція у пацієнтів. Ця хвороба названа на честь Фрідріха Хайнріха Леві - німецького невролога, який вперше детально описав її у 1912 році.


ХТЛ зазвичай впливає на людей після 50 років віку і є другою за поширеністю причиною деменції після хвороби Альцгеймера. Симптоми ХТЛ можуть включати зміни настрою, втрату свідомості, порушення сну, психоз і порушення моторики.


Основні причини розвитку ХТЛ ще досі не повністю зрозумілі, але дослідники вважають, що декілька факторів можуть впливати на появу цього захворювання.


Зокрема, відомо, що у пацієнтів з ХТЛ спостерігається накопичення в головному мозку особливої форми білку, відомого як "альфа-синуклеїн". Це призводить до утворення або накопичення так званих "тільцевих включень" у нейронах головного мозку, що порушує нормальну роботу нервової системи.


Що стосується лікування ХТЛ, на сьогоднішній день не існує жодного прямого методу, який би знищував тільцеві включення або вилікував це захворювання.


Однак, можливості для лікування симптомів ХТЛ все ж доступні. Лікарі нерідко рекомендують ліки, що покращують концентрацію, стійкість настрою та сон пацієнта. Крім того, спеціалісти з деменції можуть надати пацієнтам підтримувальну та соціальну терапію, а також допомогу родичам у догляді за хворим.


Профілактика ХТЛ, як і багатьох інших форм деменції, досі є предметом досліджень. Однак, деякі рекомендації можуть служити корисною попереджувальною мірою: здоровий спосіб життя, регулярна фізична активність, збалансована дієта та регулярна стимуляція пізнавальних функцій можуть допомогти зберегти здоров'я головного мозку.


Узагальнюючи, деменція внаслідок хвороби з тільцями Леві є серйозним захворюванням, яке може значно впливати на якість життя пацієнтів та їхніх близьких. Однак, раннє виявлення симптомів і належне лікування можуть допомогти полегшити вплив цього захворювання та забезпечити збереження якісного життя.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page