top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Деменція внаслідок вживання седативних, снодійних чи анксіолітичних засобів


У сучасному світі стрес і тривога є невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Зачасту ми відчуваємо необхідність у відпочинку, спокої та безпеки.


У зв'язку з цим багато людей вдається до седативних, снодійних та анксіолітичних засобів для полегшення симптомів тривоги і безсоння. Тим не менш, властивості цих препаратів можуть мати значний вплив на наше здоров'я, зокрема на ризик виникнення деменції. Давайте з'ясуємо, що таке деменція, які засоби могуть викликати це захворювання та як його запобігти.1. Деменція: поняття та причини виникнення

Деменція є комплексним стани, ознаки якого включають погіршення пам'яті, когнітивні порушення, проблеми з мовою та здатністью до самообслуговування. Вона може мати різноманітне походження, але одним з можливих факторів, що сприяють її виникненню, є вживання седативних, снодійних та анксіолітичних засобів.


2. Зв'язок між седативними, снодійними та анксіолітичними засобами та ризиком деменції

Декілька досліджень вказують на зв'язок між вживанням цих препаратів і збільшеним ризиком розвитку деменції. Зокрема, недавні дослідження показують, що тривале вживання бензодіазепінів (група препаратів, до якої належать декілька популярних анксіолітичних та седативних засобів) пов'язане з підвищеним ризиком розвитку деменції.


3. Механізм дії та можливі наслідки

Седативні, снодійні та анксіолітичні засоби працюють на центральну нервову систему, сповільнюючи активність мозку. Це може спричинити погіршення пам'яті, когнітивних функцій та здатності до навчання. Більш тривале вживання таких препаратів може призвести до підвищеного ризику розвитку деменції.


4. Способи запобігання ризику деменції при вживанні седативних, снодійних та анксіолітичних засобів

Якщо ви вживаєте ці препарати для контролю тривоги або безсоння, важливо бути обережним і дотримуватися кількох рекомендацій:

- Консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб визначити найефективніший і безпечний для вас метод лікування.

- Збільшуйте дози препаратів поступово з дозволу лікаря.

- Якщо вам потрібен режим сну, спробуйте альтернативні методи релаксації, такі як йога або медитація.

- Лікарське лікування має бути тимчасовим, і його тривалість повинна визначатися спеціалістом.Деменція є складною хворобою, яка може виникнути з вживання седативних, снодійних та анксіолітичних засобів. Хоча ці препарати можуть бути корисними для покращення якості життя у деяких ситуаціях, важливо зберігати розумну і обережну підхід до їх вживання. Завжди консультуйтеся з фахівцем, дотримуйтесь рекомендацій і стежте за ознаками погіршення когнітивних функцій, щоб забезпечити своє здоров'я і самопочуття.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page