top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Деменція внаслідок вживання алкоголю


Деменція — це неврологічне захворювання, яке приводить до поступової втрати когнітивних функцій та зниження інтелектуальних здібностей. Хоча деменція часто асоціюється з хворобою Альцгеймера, є й інші причини цього стану. Однією з таких причин є деменція, спричинена вживанням алкоголю.


Деменція, пов'язана з алкоголем, виникає внаслідок тривалого та надмірного споживання алкоголю протягом довгих періодів. Великі дози алкоголю можуть впливати на мозок, завдаючи шкоди нейронам та зруйнування зв'язків між ними.


Це призводить до послаблення мозкової активності та зниження функцій, які контролюють пам'ять, мислення, мовлення та сприйняття.


Основною характеристикою деменції, спричиненої вживанням алкоголю, є погіршення здатності до навчання та згадування нової інформації. Поступово погіршуються функції короткочасної та довготривалої пам'яті, що може призвести до забуття подій, людей та навіть власного імені.


Помітними ознаками деменції, зумовленої алкоголем, можуть бути також змінені риси особистості, проблеми зі зосередженістю, втрата практичного мислення та зниження розумової ефективності. Особа може стати розгубленою, розірваною від реальності, втратити інтерес до різних сфер життя та може мати труднощі у виконанні повсякденних завдань.


Важливо враховувати, що деменція, спричинена алкоголем, є уникнутою проблемою. Регулярне, помірне та відповідальне споживання алкоголю рідко призводить до таких станів. Проте, надмірне та неконтрольоване споживання алкоголю впливає на нервову систему, зокрема мозок, що може спричинити серйозні наслідки.


Ознаки деменції внаслідок вживання алкоголю можуть виявитися в будь-якому віці, однак вони найчастіше припадають на вік після 60 років. Якщо ви помічаєте будь-які ознаки деменції у себе або у своїх близьких, важливо звернутися до лікаря для отримання діагностики та допомоги.


Лікування деменції, спричиненої вживанням алкоголю, через самостійне відмовлення від алкоголю часто може призвести до зворотного розвитку симптомів. Проте, у випадках важкого пошкодження мозку, можуть знадобитися додаткові реабілітаційні заходи, фізіотерапія та медикаментозне лікування.


Уникання надмірного та шкідливого споживання алкоголю є найкращим способом запобігання деменції, спричиненої алкоголем. Дотримання поміркуваності та відповідального споживання алкоголю допоможе зберегти ваш мозок та запобігти серйозним ускладненням у майбутньому.


Завжди варто пам'ятати, що здоров'я мозку є надзвичайно важливим елементом нашого загального здоров'я та якості життя. Отже, прийняття обґрунтованих рішень про своє споживання алкоголю може допомогти зберегти ваш розум та пам'ять на тривалий час.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page