top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

💬 Давайте поговоримо про відчуття самотності.


🧩 Почуття самотності — одне з найпоширеніших емоційних станів, що може виникати у житті людей на різних етапах. Відчуття власної самотності може стати фактором психологічного страждання та відчуття неповноти у людини. Такий стан виникає з різних причин, таких як відсутність близьких відносин, невдачі в особистому житті, нестача соціальної підтримки та інші фактори. Однак, незважаючи на різні причини, самотність відчувається однаково страшно та важко для багатьох людей, що може призвести до тривоги, депресії та апатії.


🤔 Що ж робити з цим почуттям? Один із шляхів – це клієнт-центрована психотерапія. Така форма терапії зосереджена саме на клієнті та його потребі. Клієнт-центрована психотерапія допомагає нам зрозуміти та прийняти наші почуття, а також навчитися спілкуватися з ними. Вона дозволяє нам заглибитись у наші емоції та ідентифікувати їх, а потім навчитися керувати ними та пережити їх без страждань. Незалежно від того, чи потребуєте ви терапії чи ні, пам'ятайте, що ви не одні у своїх почуттях.


➡️ Цікавою технікою під час роботи з самотністю є техніка метафори. Якщо метафора відповідає досвіду клієнта, вона дозволяє йому увійти в символічний пласт власної свідомості, уникнути предметної визначеності світу, що накладає суттєві зовнішні обмеження на прийняття рішення самим клієнтом. Наприклад, при розлученні, коли жінка залишилася зовсім одна, то вона описувала цей стан таким чином: "Я стою у в'язкому та липкому болоті одна, серед суцільних жаб. Мутна і брудна вода дійшла до самих колін, а ноги щільно застрягли в піску. Таке почуття, що я сама перетворилася на одну з цих жаб, стою тут сама, всіх кого можна витягнули з болота, а мене й не помітили навіть, лишилася зовсім нікому не потрібна». Тут ми бачимо дуже чіткі образи та почуття клієнта, відчуття від того, що відбувається. Всі ці образи викликають емоційний відгук, з яким можна починати працювати, а далі дійти до самої суті її почуття, того самого "піску", де застрягли її ноги.


Автор: Баринська Анастасія,психолог

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page