top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Гіпнофобія: страх перед засинанням або відчуттям втрати контролю над собою під час сну

Гіпнофобія - це емоційний розлад, характеризуючийся надмірним, неадекватним страхом перед засинанням або відчуттям втрати контролю над собою під час сну. Люди з гіпнофобією можуть відчувати тривогу, паніку і навіть психологічну дистресу перед наближенням сну.


Хоча зазвичай сон вважається природним і необхідним процесом відновлення організму, для осіб з гіпнофобією він може стати суцільним кошмаром. Цей розлад може вплинути на якість сну та загальний стан психічного та фізичного здоров'я.


Гіпнофобію можна розглядати як прояв фобії (надмірного страху), пов'язаної зі сном і засинанням. Вона може мати зв'язок з історією травматичного або недружнього досвіду у дитинстві, коли особа відчувала страх перед сном або мав негативні враження під час ночних кошмарів. Також гіпнофобія може розвинутися після страхітливого сну або неконтрольованої ситуації, пов'язаної зі сном, наприклад, параліз сну.


Симптоми гіпнофобії можуть включати:

1. Часті атаки паніки або тривоги перед сном.

2. Втрата сну або сон з перервами.

3. Постійне поглядання на годинник перед сном і постійне перевіряння часу засинання.

4. Відмова від спроби заснути на певний час або в певних умовах (наприклад, зачинених дверей).

5. Втрата інтересу до активностей, пов'язаних зі сном, таких як читання перед сном.


Лікування гіпнофобії зазвичай включає психотерапію, таку як когнітивно-поведінкову терапію (КПТ), що допомагає людям змінити негативні думки та відчуття, пов'язані зі сном. Також можуть використовуватися релаксаційні техніки, які допомагають заспокоїти думки перед сном.


Якщо ви відчуваєте сильний страх перед засинанням або маєте проблеми зі сном, рекомендується звернутися до кваліфікованого психолога або психіатра для отримання допомоги. Вони зможуть зрозуміти ваші потреби та розробити план лікування, який відповідає вашим індивідуальним потребам.


Гіпнофобія може суттєво впливати на якість життя, проте з відповідною підтримкою та лікуванням, ви зможете подолати цей страх і насолоджуватися здоровим і спокійним сном.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”