top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Гіпертимія це стан підвищеної активності, супроводжений підвищеною ейфорією, ажіотажем, позитивним ставленням та ентузіазмом. Люди, що переживають гіпертимію, часто відчувають надмірну енергію та прагнуть діяти, а не зупинятися. У моменти гіпертимії особа може відчувати себе незламною, маючи потребу в постійному стимулюванні та рухомі.


У сучасному житті, коли нас оточують стресові ситуації, інформаційне перенасичення та постійний тиск, часто виникають різноманітні емоційні стани. Одним із таких станів є гіпертимія. В статті сьогодні ми розглянемо природу гіпертимії, проаналізуємо її наслідки та поділимось деякими ефективними стратегіями управління цим станом.


Отже, гіпертимія – це, по суті, позитивне емоційне перевантаження, коли людина перебуває в надмірно підвищеному настрої, що може мати як позитивні, так і негативні наслідки.


Неслідкуванням за своїм емоційним станом може призвести до втрати контролю над ситуацією та погіршенням загального благополуччя. Особи, які довго перебувають в гіпертимічному стані, можуть відчувати повну втому, почуття безсилля, невпевненості та негативну емоційну реакцію після закінчення такого періоду. Частіше за все, наступає емоційне занедбання та втома, що може призводити до швидкого переходу від гіпертимії до гіпотимії - стану пониженого настрою та емоційного заторможення.


Однак, існують кілька стратегій, які можуть допомогти ефективно управляти гіпертимією:


1. Самоспостереження: Досягнення свідомості щодо свого емоційного стану - відчувань, думок та поведінки - допомагає визначити, коли починається гіпертимія. Після виявлення цього стану можна вжити регулюючі заходи.


2. Фізична активність: Спорт, йога або проста прогулянка можуть допомогти зняти надмірну енергію та збалансувати емоційний стан.


3. Дихальні техніки та медитація: Регулярні практики дихання та медитації можуть допомогти заспокоїти нервову систему та сповільнити активність розуму.


4. Встановлення границь: Важливо навчитися говорити "ні" відповідально та встановлювати межі для себе. Це допоможе уникнути перевантаження та зайнятості, які можуть спровокувати гіпертимію.


5. Підтримка: Важливо оточувати себе підтримкою та розумінням від близьких людей. Розмови з довіреною людиною, психологом або вступ до психотерапевтичної групи можуть допомогти знайти способи ефективного управління своїми емоціями.


Гіпертимія може бути цікавим та веселим періодом в житті, але важливо знати, як управляти цим станом, щоб уникнути негативних наслідків.


Навчіться розпізнавати свої емоції, знаходити баланс та забезпечуйте собі підтримку, щоб зберегти своє фізичне та емоційне благополуччя.

Теги:

Comentários


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page