top of page

Гіперсексуальність це

Гіперсексуальність це складний психологічнйм стан, який характеризується анормальною або надзвичайною сексуальною прив'язаністю та поведінкою. Люди з гіперсексуальністю відчувають надмірне сексуальне бажання, інтенсивну потребу у сексуальному задоволенні та постійний пошук нових сексуальних вражень.


Хоча гіперсексуальність ще не була включена до класифікаційних систем, таких як "Діагностичний та статистичний посібник психічних розладів" (DSM-5) або "Міжнародна статистична класифікація хвороб та проблем, пов'язаних зі здоров'ям" (МКХ-11), вона все життя впливає на фізичне та емоційне благополуччя та якість життя людей, які стикаються з цим розладом.


Основні ознаки гіперсексуальності включають надмірну сексуальну активність, часту зміну сексуальних партнерів, сексуальну поведінку, яка перевищує індивідуальні цінності та норми, а також втрату контролю над сексуальними практиками. Люди з гіперсексуальністю також можуть відчувати тривалі періоди сексуальної невдоволеності або непристойних сексуальних фантазій, що можуть спричинити дисфункціональність у різних аспектах життя.


Причини гіперсексуальності досі не повністю зрозумілі. Деякі дослідники вказують на наявність психологічних травм, незадоволеності у житті або низького самооцінювання як можливі фактори ризику. Інші вказують на можливу нейрохімічну дисбалансу в мозку, яка може впливати на контроль сексуальних думок та практик.


Для лікування гіперсексуальності треба звернутися до кваліфікованого психолога або терапевта. Лікування може включати психотерапевтичні сесії, медикацію та допомогу в розвитку здорових сексуальних прив'язаностей. Крім того, підтримувальні групи та самодопомога можуть бути корисними в процесі одужання.


Розуміння гіперсексуальності та надання належної підтримки і терапії є важливими кроками в напрямку поліпшення якості життя та добробуту осіб, які стикаються з цим розладом. Досягнення більшого розуміння гіперсексуальності також може сприяти покращенню сексуальної освіти та дискусій у суспільстві.

Теги:

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"