top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Гіперактивний розлад це

Гіперактивний розлад (ГРД) - це один із розладів дитячого віку, який може впливати на розвиток та поведінку дітей. Цей розлад, також відомий як синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ), часто породжує багато питань та спекуляцій. У цій статті ми розглянемо, що саме таке ГРД, його симптоми та способи впізнавання.


ГРД вкорінений у дитинстві


Перше, що важливо зрозуміти про ГРД, - це те, що він виявляється зазвичай в дитячому віці. Це розлад, який впливає на розвиток мозку та нервову систему дитини. Хоча ГРД може існувати і у дорослому віці, він частіше виявляється в дитячому віці і вимагає спеціалізованого підходу до діагностики та лікування.


Симптоми ГРД


Головні ознаки ГРД включають у себе:

1. Гіперактивність: Діти з ГРД можуть бути надзвичайно рухливими та неспокійними. Вони можуть постійно метушитися, не можуть сидіти на місці, а їхня енергія здається нескінченною.

2. Дефіцит уваги: Діти з ГРД можуть мати проблеми зі зосередженням уваги на завданнях. Вони легко відволікаються та мають труднощі з виконанням завдань, які вимагають довгого концентрування.

3. Імпульсивність: Діти з ГРД можуть діяти без обміркування наслідків. Вони можуть реагувати на подразники агресивно або недоречно, не враховуючи можливих наслідків своїх дій.

4. Організаційні та управлінські проблеми: Діти з ГРД можуть важко справлятися з організацією роботи та виконанням завдань, а також можуть мати проблеми зі шкільними обов'язками.


Як виявити ГРД


Діагноз ГРД має ставити лікар або психолог, які спеціалізуються на розладах дитячого віку. Вони можуть використовувати спеціальні клінічні критерії та психологічні оцінки для визначення наявності розладу.


Загальні ознаки, такі як гіперактивність та дефіцит уваги, можуть бути помічені батьками або вчителями. Проте для точного діагнозу потрібна професійна оцінка.


Лікування ГРД


Лікування ГРД може включати в себе психотерапію, використання медикаментів та психоосвіту. Кожен випадок ГРД є унікальним, і підхід до лікування повинен бути індивідуальним.


Гіперактивний розлад - це серйозний розлад дитячого віку, який може впливати на якість життя дітей та їхніх родин. Вчасна діагностика та лікування можуть допомогти дітям з ГРД розвиватися і функціонувати ефективно в суспільстві. Батькам та вчителям важливо бути уважними до можливих симптомів та шукати професійну допомогу при їх виявленні.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page